MetroPagina

30. Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj 30. Niedziela zwykła.

 2. Uroczystość Wszystkich Świętych – porządek Mszy św. w naszej Wspólnocie 8.00, 11.30, 18.00. Msza św. i procesja za zmarłych na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny 2 listopada z powodu strefy czerwonej, stanu epidemii nie odbędzie się.

 3. Dzień Zaduszny – 2 listopad – zapraszam na Msze Święte o 9.00 i 18.00. Po każdej Mszy Świętej Procesja Żałobna za zmarłych.

 4. Wymienianki – modlitwa za zmarłych – Na ławkach i przy wyjściu z kaplicy zostały wyłożone odpowiednie formularze, na których wpisujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych.  Za zmarłych w wymiennikach rocznych będziemy się modlić od 1 niedzieli adwentu o 7.30, natomiast w wymiennikach jednorazowych od 3 do 7 listopada o godzinie 18.30. Informuję, że Papież Franciszek zezwolił na ofiarowanie odpustów za zmarłych do końca listopada.

 5. Wszystkie spotkania z dziećmi i młodzieżą zostają zawieszone od 24 października. Natomiast modlitwa Różańcowa staje się fakultatywna.

 6. Nabożeństwa Różańcowe – każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej   

 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 17.00

 8. Okazja do Spowiedzi świętej 20 minut przed każdą Mszą świętą a w piątki o 17.15

 9. Kancelaria Parafialna czynna we wtorki i piątki po wieczornej Mszy św.  Intencje Mszalne można rezerwować po każdej Mszy św.

 10. Przypominam, że w miesiącach jesiennych są wolne terminy intencji Mszalnych. W naszej wspólnocie można zamawiać Msze św. Gregoriańskie.

 11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. 

 12. Ks. Biskup zaprasza do uczestnictwa w XXXIX Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły w gablocie.

 13. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących.

 14. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w piątki o godz.8.00. Dziękuję za ofiary wpłacone na parafialne konto oraz ofiarowane w czasie liturgii na pomoc w utrzymaniu Parafii w tym trudnym czasie.

 15. W trudnym czasie pandemii jeszcze bardziej mamy świadczyć o Bogu Miłosiernym. Gdyby w Naszej wspólnocie były osoby przebywające na kwarantannie lub izolacji, a potrzebowałyby wsparcia (zakupy spożywcze, apteka itp..) to proszę o kontakt telefoniczny.

 16. Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia i wypraszam wstawiennictwo ich Świętych Patronów, a wszystkim życzę udanego tygodnia. Niech Bóg Wam Błogosławi.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com