MetroPagina

 26. Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj przeżywamy 26. Niedziela zwykła.

2. Uroczystości odpustowe ku czci Św. Faustyny Kowalskiej - w przyszłą niedzielę 4 października o godz. 11.30. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. kanonik Profesor Bogdan Czyżewski z Gniezna. Po Sumie będzie okazja spotkać się przy świątecznym stole, a także zrobić zakupy na odpustowym jarmarku. Serdecznie proszę o pomoc w upieczeniu placków. O godzinie 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia uroczyście przyjmiemy w Naszej wspólnocie relikwie św. Jana Pawła II.

3. Nabożeństwa Różańcowe – od czwartku 1 października będziemy się modlić różańcem, każdego dnia po Mszy św.

4. I Czwartek modlimy się o Powołania Kapłańskie, okazja do spowiedzi od godziny 17.30.

5. I Piątek Miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 17.45, okazja do spowiedzi św. od godziny 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00. W tym tygodniu odwiedzę starszych i chorych z posługą sakramentalną.

6. I Sobota Miesiąca – Msza św. o godz. 8.00, a po Mszy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. I Niedziela Miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo o godzinie 15.00

8. Porządek Mszy św. w Niedzielę: 8.00, 11.30, 18.00, w tygodniu o 18.00. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia 20 min. Przed Mszą św. Zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia we wtorki, a we środy na Nowennę do matki Bożej – Nabożeństwa odbywają się po Mszy Świętej.

9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od godziny 17.00.

10. Modlitwa w intencji Zmarłych - w każdą niedzielę o godz. 7.30.

11. Kancelaria Parafialna czynna: we wtorki i piątki po wieczornej Mszy św.  Intencje Mszalne można rezerwować po każdej Mszy św.

12. Przypominam, że w miesiącach jesiennych są wolne terminy intencji Mszalnych. W naszej wspólnocie można zamawiać Msze św. gregoriańskie.

13. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących.

14. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII św. - 9 maja 2021 r. o godz. 10.00.  Przypominam, że Sakramenty Święte udzielane są w Parafii zamieszkania.

15. Przypominam, że deklaracje do I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania składamy w przyszłą niedzielę w czasie Mszy o godz. 11.30.

16. W tygodniu w Liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Wacława, we wtorek Św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała, w środę św. Hieronima, w czwartek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w piątek Świętych Aniołów Stróżów.

17. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego.

18. Próba Scholki w niedzielę o 10.30.

19. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w piątki o godz.8.00. Serdecznie dziękuję za jedną ofiarę indywidualną, która została wpłacona na parafialne konto. Dziękuję za troskę o stroje ministranckie. Dziękuję za ofiarowane cisy, które od środy chcemy sadzić jako pierwszą część żywopłotu – gdyby ktoś dysponował chwilą to proszę o pomoc w środę, czwartek, piątek od godz. 17.00.

20. Wszystkim Państwu życzę Dobrego tygodnia.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com