MetroPagina

 25. Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj przeżywamy 25. Niedziela zwykła.

2. Porządek Mszy św. w Niedzielę: 8.00, 11.30, 18.00, w tygodniu o 18.00. Okazja do spowiedzi św. Każdego dnia 20 min. Zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia we wtorki po Mszy Świętej a w środy na Nowennę do matki Bożej po Mszy świętej..

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 17.00

4. Modlitwa w intencji Zmarłych - w każdą niedzielę o godz. 7.30.

5. Kancelaria Parafialna czynna we wtorki i piątki po wieczornej Mszy św.  Intencje Mszalne można rezerwować po każdej Mszy św.

6. Przypominam, że w miesiącach jesiennych są wolne terminy intencji Mszalnych. W naszej wspólnocie można zamawiać Msze św. Gregoriańskie.

7. Mającą odbyć się Pielgrzymkę do Ziemi Świętej jesteśmy zmuszenie przenieść na inny bardziej bezpieczny czas. Osoby, które wpłaciły zaliczkę w biurze parafialnym proszę o kontakt.

8. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących.

9. Już dziś zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci Św. Faustyny Kowalskiej, które zaplanowaliśmy w tym roku na 4 października o godz. 11.30. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Profesor Bogdan Czyżewski z Gniezna.. Po sumie jak zwykle będzie okazja spotkać się przy świątecznym stole a także zrobić zakupy na odpustowym jarmarku. O godzinie 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

10. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII  -  9 maja 2021 o godz.10.00.  Przypominam, że Sakramenty Święte udzielane są w Parafii zamieszkania.

11. Sakrament Bierzmowania – Spotkanie z rodzicami klas 6 i 7 (w niedzielę 20 września po Mszy Świętej o 11.30.

12. W liturgii wspominamy: w poniedziałek Święto Św. Mateusza  Apostoła i Ewangelistę. Uroczystości odpustowe w Parafii Św. Mateusza dzisiaj o 11.30.

13. Męskie oblężenie Jasnej Góry odbędzie siew dniu 26 września. Szczegóły w gablocie.

14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji z Medjugorie, która jest jedną z „Gwiazd na Płaszczu Matki Bożej”. To modlitwa o POKÓJ, która trwa w różnych miejscach świata. Tym razem, od piątku prowadzona jest w parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity do 24 września (czwartek). Program: o godz. 8.00 Msza św.; adoracja; o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego; adoracja, o godz. 18.00 Msza św., adoracja; o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. We wtorek, od godz. 17.00 modlitwa będzie prowadzona z udziałem Członków Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego, o godz. 18.00 Msza św., po której odbędzie się koncert muzyki chrześcijańskiej z Bliskiego Wschodu w języku aramejskim i arabskim w wykonaniu Sylwii Hazboun z Betlejem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: dzieci, młodzież i wiernych - „Zostań Apostołem Pokoju”.

15. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego.

16. Próba Scholki w niedzielę o 10.30.

17. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w piątki o godz.8.00. Serdecznie dziękuję za jedną ofiarę indywidualną, która wpłaconą na parafialne konto. Dziękuję za ofiary na spłatę naszego zadłużenia – ofiarowaliście Państwo 2839 zł.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com