MetroPagina

18. Niedziela Zwykła

 

1. Miesiąc Sierpień naznaczony jest Uroczystościami Narodowymi oraz Kościelnymi i staje się okazją do podjęcia abstynencji. Tegoroczny sierpień pragniemy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą.

2. Porządek Mszy św. w Niedzielę: 8.00, 11.30, 18.00, w tygodniu o 18.00. Okazja do spowiedzi św. Każdego dnia 20 min. przed Mszą Świętą w piątki o 17.15.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 17.00.

4. I Piątek Miesiąca - modlitwy wynagradzające Sercu Pana Jezusa za popełnione grzechy o 17.45, Spowiedź Święta od 17.15, w tym tygodniu odwiedzę starszych i chorych z posługą sakramentalną (wcześniej kontaktując się telefonicznie).

5. I Czwartek Miesiąca – Modlitwa o Powołania do Służby Bożej po Mszy św.

6. W liturgii wspominamy: we wtorek śa.. Jana Vainneya, w czwartek Święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę św. Dominika.

7. Modlitwa w intencji Zmarłych - w każdą niedzielę o godz. 7.30.

8. Biuro parafialne czynne we wtorki i piątki po wieczornej Mszy św.  Intencje Mszalne można rezerwować po każdej Mszy św.

9. Przypominam, że w miesiącach jesiennych są wolne terminy intencji Mszalnych. W naszej wspólnocie można zamawiać Msze św. Gregoriańskie.

10. Mającą odbyć się Pielgrzymkę do Ziemi Świętej jesteśmy zmuszenie przenieść na inny bardziej bezpieczny czas. Osoby, które wpłaciły zaliczkę w biurze parafialnym proszę o kontakt.

11. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących.

12. Ks. Tomasz Kalociński zaprasza na XXXI Pielgrzymkę Maksymiliańską w intencji otrzeźwienia Narodu. Rozpoczęcie w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Pl. Piastowskim, w piątek, 14.08 o godz.15.00 i wymarsz do kościoła św. Maksymiliana na Osowej Górze i tam Mszą święta odpustowa.

13. W Setną Rocznicę Cudu nad Wisłą zapraszamy do modlitwy o Cud nad Brdą podczas Procesji mężczyzn w ciszy za Najświętszym Sakramentem z Kościoła Ojców Jezuitów przy Placu Kościeleckich dnia 15.08 o godz. 20.00 oraz podczas Procesji kobiet z Kościoła Ojców Kapucynów także dnia 15.08 o 20.00. Obie procesje spotkają się na Starym Rynku, odśpiewają Bogurodzicę i razem udadzą się na nabożeństwo do Katedry.

14. Na procesje zabieramy maseczki.

15. Bierzmowanie: termin – 9 września

16. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego.

17. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII św. - po konsultacji z większością rodziców ustalono termin 06. 09. 2020 roku, godz. 10.00.

18. Za tydzień 2 Niedziela miesiąca ofiary składane przed kaplicą przekazujemy na spłatę Naszego długu.  Za zrozumienie Bóg Zapłać.

19. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w piątki o godzinie 8.00. Dziękuję za jedną ofiarę na cele budowlane wpłacone na parafialne konto.

20. Wszystkim rozpoczynającym czas wakacji i urlopów życzę udanego z Bogiem i bliskimi przeżytego czasu. Dobremu Bogu polecam wszystkich Starszych i Chorych oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com