MetroPagina

 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, natomiast w Piątek oraz Sobotę o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim.

2. Spowiedź Wielkanocna – do 7 czerwca trwa okres spowiedzi wielkanocnej. Okazja do spowiedzi każdego dnia 20 min przed Mszą św., a w Piątki od godz. 17.15.

3. W kalendarzu liturgicznym: w czwartek święto św. Macieja Apostoła, w sobotę święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.

4. Modlitwa w intencji Zmarłych - w każdą niedzielę od godz. 7.30.

5. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą św. Sprawy ważne proszę zgłaszać telefonicznie.

6. W kwietniu i w pozostałych miesiącach są wolne terminy intencji Mszalnych. W naszej wspólnocie można zamawiać Msze św. gregoriańskie.

7. W tym roku w dniach od 24 listopada do 2 grudnia organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje szczegółowe w zakrystii.

8. Spływ kajakowy planujemy na sobotę 20 czerwca. Zapisy w zakrystii.

9. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących.

10. Bierzmowanie jest planowane na dzień 9 września.

11. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII św. - po konsultacji z większością rodziców – odbędzie się w terminie 06. 09. 2020 roku, godz. 11.30. Informacje na inne ważne sprawy będą podane w ogłoszeniach parafialnych, które także znajdują się na stronie internetowej parafii.

12. Dzisiaj tzw. „niedziela budowlana” za wsparcie i zrozumienie dziękuję.

13. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w piątki o godzinie 8.00. Składam najserdeczniejsze podziękowanie Państwu Ewelinie i Michałowi za upiększenie okien naszej kaplicy, za przygotowanie konfesjonału na zewnątrz kaplicy. Panu Czesławowi za tacki i przepiękny sklepik, Panu Mariuszowi za transport. Dziękuję Tym, którzy przygotowali się do Świąt przez życie sakramentalne (spowiedź i komunią świętą). Ks. Damianowi Pawlikowskiemu za to, że przez posługę w konfesjonale ukazał Wam Boga Miłosiernego i dał możliwość wyboru spowiednika. Państwu Edmundowi, Annie, Ewie, Marcinowi, Annie, Krzysztofowi, Kamili za świąteczny wystrój kaplicy. Dziękuję tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pana. Bóg zapłać 27 osobom za pomoc przekazaną na Parafialne konto i tym osobom, które przez swoją obecność wspomagali Naszą Parafię. Serdecznie dziękuję za realizację transmisji Mszy św. i za przygotowanie Procesji w dniu Zmartwychwstania. Panu Organiście i Panu Kościelnemu za to, że pomimo ograniczeń pozostaliście przy Naszej Wspólnocie. Panu Marcinowi dziękuję za kostkę wokół altanki. Bóg zapłać za troskę o przydrożne krzyże i o tereny zielone wokół kaplicy. Pani Alinie i Zofii dziękuję za troskę o bieliznę kielichową i liturgiczną. Dziękuję za każde dobro w tym trudnym czasie. Pamiętam o Was w modlitwie.

14.  Módlmy się, aby Bóg raczył oddalić od nas wszelkie choroby i nieszczęścia:

 Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.
Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.
Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby,
pociesz ich rodziny.

Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus,
inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.
Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał,
czujemy się bezradni
w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia,
ale ufamy Tobie,
udziel nam pokoju i zdrowia.

Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,
prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Święty Sebastianie, módl się za nami
Święta Franciszko Rzymianko,
Święty Rochu,
Święta Rozalio,
Święty Karolu Boromeuszu,

Święta Faustyno,

 

 

 

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com