MetroPagina

Informacje diecezjalne, dekanalne i parafialne:

 

1. Ks. biskup udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej do 29 marca dla: osób w podeszłym wieku; osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.); dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę; osób, które czują obawę przed zarażeniem, ale jednocześnie zachęca do osobistej modlitwy i uczestnictwa we Mszy św. przez środki masowego przekazu.

2. Przypominam, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego teraz zachęcam - należy pouczyć o takim przyjmowaniu: wyciągamy lewą lub prawą dłoń; Pana Jezusa szafarz kładzie na dłoni a prawą lub lewą ręką bierzemy i przy szafarzu wkładamy do ust i spożywamy, przechodzimy na miejsce i adorujemy Chrystusa Eucharystycznego.       

3. Znak pokoju przekazujemy przez skinienie głowy, nie podajemy rąk.

4. Kropielnice na ten czas zostały usunięte, ale wchodząc do świątyni przyklękamy i czynimy znak krzyża i odmawiamy dowolną modlitwę. 

5. Msza św. i spowiedź św. Godziny Mszy św. bez zmian.

Wg zarządzenia na Mszy św. wewnątrz kościoła może być nie więcej niż 50 osób, dlatego dodatkowo przed kaplicą są ławki, teren przed kaplicą jest nagłośniony.

Zachęcam do gorliwej modlitwy i przypominam, że w każdy piątek od godziny 17.00 do 18.00 jest wystawiony Najświętszy Sakrament i indywidualna modlitwa. Dodatkowo w czasie tej Adoracji jest okazja do Spowiedzi św. Bardzo proszę, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com