MetroPagina

7. Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj jest 7. Niedziela Zwykła

2. Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte w tym dniu odbędą się o godz. 8.00, 17.00, 18.30. Wielki Post rozpoczyna czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Od środy popielcowej trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Ofiary zbierane w środę popielcową w całości przekazujemy na Hospicja naszej Diecezji.

3. Nabożeństwa w wielkim Poście:

- w piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. (dla dorosłych i dzieci).  Ofiary zbierane w piątki wielkiego postu są naszą jałmużną postną na cele charytatywne;

- Gorzkie Żale w Niedzielę o godzinie 17.15.  W tym roku kazania Pasyjne wygłosi ks. Mateusz Skiera wikariusz w Parafii pod wezwaniem św. Antoniego w Bydgoszczy.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00, a także w przyszłą niedzielę w godzinach: od 8.00 do 11.30.

5. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w 5 Niedzielę Wielkiego Postu (29 marca). W tym roku po drogach rekolekcyjnych poprowadzi nas ks. Rafał Muzolf – wikariusz w Parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy.

6. Spowiedź Święta – 20 minut przed Mszą św. Spowiedź Wielkopostną zaplanowaliśmy na dzień 7 kwietnia (wtorek) w godzinach od 18.00 – 19.30.

7. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w dniu 27 marca. Rozpoczęcie Mszą św. w parafii pw. św. Mikołaja o godz. 21.00 zakończenie w parafii pw. Przemienienia Pańskiego. Zapisy poprzez formularz internetowy dostępny na stronie Wydarzenia: www.edk.org.pl.

8. Modlitwa w intencji Zmarłych - w każdą niedzielę od godz. 7.30.

9. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św. Sprawy ważne proszę zgłaszać telefonicznie.

10. W lutym i w pozostałych miesiącach są wolne terminy intencji Mszalnych. W naszej wspólnocie można zamawiać Msze św. Gregoriańskie.

11. W tym roku w dniach od 24 listopada do 2 grudnia organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje szczegółowe w zakrystii.

12. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących. Zachęcam do wsparcia darowizną lub odpisem od podatku pana Marcina. Szczegóły na ulotce.

13. 25 lutego zapraszamy na wykład Ewy Czaczkowskiej, pod tytułem: „Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do Kultu Bożego Miłosierdzia”. Miejsce Spotkanie Dom Polski, godzina 19.00.

14. Katechezy przedślubne odbywać się w od dnia 20 lutego, zapisy w Parafii pw. św. Trójcy w Bydgoszczy.

15. Spotkanie z Rodzicami Dzieci przystępujących w tym roku do Sakramentu I Komunii św. planowane jest na dzień 1 marca (niedziela) o godzinie 18.45.

16. Bierzmowanie odbędzie się w dniu 9 września.

17. Schola zaprasza na próby w środy o godzinie 17.30.

18. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w piątki o godzinie 8.00.

19. U ministrantów można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego, a w Zakrystii świeżo tłoczony sok jabłkowy.

20. Wszystkich Jubilatów i Solenizantów polecamy Dobremu Bogu.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com