MetroPagina

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

1. II. Niedziela Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

2. Roraty w poniedziałek, środę, piątek o godz. 18.00. Ofiary zbierane w trakcie rorat i składane do skarbony „Chleb św. Antoniego” wspierają „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

3. Parafialny Jarmark Świąteczny 15 grudnia po Mszach św. o godz. 8.00, 11.30 i 18.00. W trakcie Jarmarku – barszcz i pasztecik, wino grzane, herbata i kawa, coś słodkiego, stoiska przeróżne: z dewocjonaliami, sokami, owocami, miodem prosto z pasieki, powidłami z białych śliwek, serkami wędzonymi prosto z Kcyni i stroikami z lasu. Prosimy o pomoc w upieczeniu ciasta (można się zapisać w biurze).

4. Spowiedź Adwentowa w naszej Parafii jest zaplanowana na dzień 17 grudnia w godzinach od 17.00 - 18.30. Już dziś informuję, że Msza św. - Pasterka zgodnie z naszą Tradycją odbędzie się o godzinach: 22.00 i 24.00. W Pierwsze Święto nie będzie Mszy Świętej o godzinie 8.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.

5. Modlitwa w intencji zmarłych - w każdą niedzielę o 7.30.

6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w piątek św. Łucję, w sobotę św. Jana od Krzyża - jest to także dzień imienin Ks. Biskupa Jana Tyrawy. O ks. Biskupie pamiętajmy w modlitwie.

7. I Komunia Święta – Poświęcenie medalików w niedzielę 8 grudnia o godz. 11.30. Tego dnia po Mszy św. będzie spotkanie rodziców dzieci.

8. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św. Sprawy ważne proszę zgłaszać telefonicznie.

9. W najbliższym tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych. Zapraszam do rezerwowania terminów Mszy Św. na rok 2020.

10. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć Przewodnik Katolicki, naszą parafialną Kawę w cenie 12 i 14 zł, a także świece z wizerunkiem św. Faustyny z naszego Obrazu, Dzienniczek św. Faustyny. Kolejny już sezon dostępny jest także tłoczony sok jabłkowy w opakowaniach 3 litry za 15 zł i 5 litrów za 21 zł. Ministranci rozprowadzają Świece Caritas „Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom” - małe w cenie 6 zł, duże 15 zł.

11. W przyszłym roku w dniach od 24 listopada do 2 grudnia organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje szczegółowe w zakrystii.

12. Parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników organizuje pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegóły na plakacie.

13. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących. Zachęcam do wsparcia darowizną lub odpisem od podatku pana Marcina. Szczegóły na ulotce.

14. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na II edycję Studium Duchowości Carmelitanum – Duchowość w codzienności. Rekrutacja trwa do 23 grudnia, a pierwsze zajęcia odbędą się 14 stycznia 2020 r.. Bliższe informacje w gablocie parafialnej i stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl

15. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie w piątki o godzinie 8.00.  Serdecznie dziękuję panu Czesławowi za stojak do paramentów liturgicznych. Pani Agacie za poprowadzenie warsztatów plastycznych, a dzieciom za liczne uczestnictwo. Bóg Zapłać za wsparcie ubogich produktami spożywczymi i chemicznymi. Bóg zapłać Tym, którzy w minionych dniach skorzystali z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

16. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary składane przed kaplicą przekazujemy na spłacenie zaległości za wybudowaną kaplicę i wykończone zaplecze. Przypominam, że można wesprzeć Naszą parafię poprzez darowiznę na cele kultu religijnego.

17. W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny.

18. Niech Adwent będzie czasem na modlitwę i czuwanie serca na przyjście Pana Jezusa.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com