MetroPagina

1. Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj jest I. Niedziela Adwentu. Rozpoczął się Nowy Rok Liturgiczny wraz z nowym programem duszpasterskim: „Eucharystia daje życie”, a rok bieżący pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”.

2. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 11.30.

3. Roraty w poniedziałek, środę, piątek o godz. 18.00. Dzieci proszę, aby przygotowały lampiony. Tematem Rorat jest „Wielka Tajemnica Naszej Wiary”. Ofiary zbierane w czasie rorat i składane do skarbony „Chleb św. Antoniego” wspierają „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

4. Modlitwa w intencji zmarłych - w każdą niedzielę o godzinie 7.30.

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Franciszka Ksawerego, w piątek św. Mikołaja, a w sobotę św. Ambrożego.

6. W Niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; tego dnia wspomagamy Kościół na Wschodzie.

7. I Czwartek Miesiąca – modlitwa o powołania po Mszy Świętej. Tego dnia zapraszam na spotkanie ministrantów.

8. I Piątek Miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa za popełnione grzechy o godz. 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 do 18.00. Spowiedź św. o godz. 17.00. W tym tygodniu odwiedzę starszych i chorych z posługą sakramentalną.

9. I Sobota Miesiąca – Msza św. ku czci Matki Bożej o godz. 8.00, a po Mszy Nabożeństwo Pierwszych Sobót.

10. I Komunia Święta – Poświęcenie medalików w niedzielę 8 grudnia o godz. 11.30. Tego dnia po Mszy św. odbędzie się także spotkanie rodziców dzieci.

11. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą św. Sprawy ważne proszę zgłaszać telefonicznie.

12. W najbliższym tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych. Zapraszam do rezerwowania terminów Mszy św. na rok 2020.

13. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć Przewodnik Katolicki, naszą Parafialną kawę w cenie 12 i 14 zł, a także świece z wizerunkiem św. Faustyny z naszego Obrazu oraz Dzienniczek św. Faustyny. Kolejny już sezon jest dostępny tłoczony sok jabłkowy w opakowaniach 3 litry za 15 zł i 5 litrów za 21 zł. Ministranci rozprowadzają Świece Caritas „Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom” - małe w cenie 6 zł, duże 15 zł.

14. W przyszłym roku w dniach od 24 listopada do 2 grudnia organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje szczegółowe w zakrystii.

15. Parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników organizuje pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegóły na plakacie.

16. 7 grudnia (sobota) od godziny 9.00 do 11.00 organizujemy warsztaty plastyczne dla Dzieci, podczas których będą przygotowywane kartki świąteczne.

17. Spowiedź Święta – Adwentowa jest zaplanowana na dzień 17 grudnia (wtorek) od godziny 17.00 do 18.30.

18. Światowy Dzień Ubogich – z tej okazji Caritas organizuje akcję „Torba Miłosierdzia” do 2 grudnia (Poniedziałek) można do kaplicy przynosić trwałe artykuły żywnościowe oraz chemię.

19. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących. Zachęcam do wsparcia darowizną lub odpisem od podatku pana Marcina. Szczegóły na ulotce.

20. Parafialny Jarmark Świąteczny odbędzie się w niedzielę 15 grudnia.

21. 10 grudnia (wtorek) Ks. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład ks. prof. Pawła Bortkiewicza. Temat wykładu: „Spór o prawdę – spór o człowieka. Jan Paweł II a Uniwersytet”. Wykład odbędzie się w Seminarium o godz. 19.00

22. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie w piątki o godz. 8.00. Dziękuję za ofiarowane w minionym czasie: słodycze, nakrętki, za poświęcony czas na spotkanie organizacyjne przed jarmarkiem oraz dla ubogich przy sortowaniu ubrań i ich transporcie do ośrodków wsparcia. Pani Zofii Bóg zapłać za ofiarę na cele budowlane. Panu Edkowi dziękuję za przywiezienie świec „Caritas”.

23. Serdeczne podziękowania kierujemy do Ks. profesora Bogdana Czyżewskiego z Gniezna za modlitwę, dobre słowo, towarzyszenie, a w sposób szczególny za ufundowany Turyfer i Navigulum oraz Monstrancję, która jest tak wymownym znakiem w dniu kiedy rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”.

24. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane przed kaplicą przekazujemy na spłacenie zaległości za wybudowaną kaplicę i wykończone zaplecze. Przypominam, że można wesprzeć Naszą parafię poprzez darowiznę na cele kultu religijnego.

25. W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny.

26. Niech rozpoczęty Adwent będzie czasem na modlitwę, czuwanie serca, na przyjście Pana Jezusa.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com