MetroPagina

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

2. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 11.30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek, w godzinach od 15.00 do 18.00.

4. Modlitwa w intencji zmarłych - Wypominki roczne możemy składać do końca listopada, za tych zmarłych modlimy się w każdą niedzielę o 7.30.

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w sobotę świętego Andrzeja Apostoła.

6. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą św. Sprawy ważne proszę zgłaszać telefonicznie.

7. W najbliższym tygodniu są wolne terminy intencji mszalnych. Zapraszam do rezerwowania terminów Mszy św. na rok 2020.

8. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć Przewodnik Katolicki, naszą parafialną kawę w cenie 12 i 14 zł, a także świece z wizerunkiem św. Faustyny z naszego Obrazu, Dzienniczek św. Faustyny. Kolejny już sezon jest dostępny tłoczony sok jabłkowy w opakowaniach 3 litry za 15 zł i 5 litrów za 21 zł. Są to cegiełki na Nasza kaplicy.

9. Wyjazd Jarmark Świąteczny w Dreźnie - został odwołany.

10. W przyszłym roku w dniach od 24 listopada do 2 grudnia organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje szczegółowe w zakrystii.

11. Parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników organizuje pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegóły na plakacie.

12. 7 grudnia (sobota) od 9.00 do 11.00 organizujemy warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których będą przygotowywane kartki świąteczne.

13. Światowy Dzień Ubogich – z tej okazji Caritas organizuje akcję „Torba Miłosierdzia”. Do 2 grudnia można do kaplicy przynosić trwałe artykuły żywnościowe oraz chemię.

14. Fundacja „Wiatrak” zaprasza na Koncert Galowy w ramach ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Fart” 28 listopada o godz. 18.00 w Parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie. Szczegóły na plakacie.

15. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących.

16. Parafialny Jarmark Świąteczny 15 grudnia. Osoby chcące wesprzeć to dzieło swoją posługą, pomysłami zapraszam na spotkanie w środę 27 listopada o godz. 18.45.

17. Zakończyła się „Akcja Szafa” - prosimy o pomoc w segregacji ubrań w poniedziałek po Mszy św.

18. W poniedziałek 25 listopada ks. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład ks. prof. Wojciecha Szukalskiego. Temat wykładu „Relacyjny charakter osoby ludzkiej w nauczaniu Karola Wojtyły/św. Jana Pawła II”. Wykład odbędzie się o godz. 19.00 w Auli Seminarium Duchownego.

19. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie w piątki o godz. 8.00. Dziękuję za ofiarowane w minionym czasie: słodycze, nakrętki, ubrania dla potrzebujących, a także za ofiary na Kościół Prześladowany w Sudanie: 238,05 zł.

20. W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com