MetroPagina

33. Niedziela Zwykła

1.    Dzisiaj jest 33. Niedziela Zwykła - Światowy Dzień Ubogich.

2.    Modlitwa w intencji Zmarłych - Wypominki roczne możemy składać do końca listopada, za tych zmarłych modlimy się w każdą niedzielę od godz. 7.30.

3.    W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek bł. Karolinę Kózkównę, w środę św. Rafała Kalinowskiego, a w piątek św. Cecylię.

4.    Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św. Sprawy ważne proszę zgłaszać telefonicznie.

5.    W najbliższym tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych. Zapraszam do rezerwowania terminów Mszy św. na rok 2020.

6.    Przy wyjściu z kaplicy można nabyć Przewodnik Katolicki, naszą parafialną kawę w cenie 12 i 14 zł, a także świece z wizerunkiem św. Faustyny z Naszego obrazu, Dzienniczek św. Faustyny. Kolejny już sezon jest dostępny tłoczony sok jabłkowy w opakowaniach 3 litry za 15 zł i 5 litrów za 21 zł. Są to cegiełki na Nasza kaplicy

7.    Jarmark Świąteczny w Dreźnie w terminie 30.11 – 1.12. 2019. Koszt 270 zł. W programie zwiedzanie zabytków w centrum starego miasta: Katedra, opera, galeria Zwinger, kościół Marii Panny, bulwar nad Łabą, kilka jarmarków, przejazd do Zgorzelca na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po urokliwej starówce w Görlitz. W niedziele Śniadanie i powrót do Bydgoszczy przez Świebodzin. Szczegóły na plakacie.

8.    W przyszłym roku w dniach od 24 listopada do 2 grudnia organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje szczegółowe w zakrystii.

9.    Dni Bydgoskiej Muzyki Kościelnej w dniach od 18 do 24 listopada. Szczegóły na plakacie.

10. Msza św. w intencji kolejarzy – 24 listopada o godz. 12.15 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11. Pierwsza Komunia św. – nie będzie wcześniej zapowiadanego spotkania na dzień 20 listopada.

12. 7 grudnia (sobota) w godz. od 9.00 do 11.00 organizujemy warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których będą przygotowywane kartki świąteczne.

13. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie w piątki o godz. 8.00. Dziękuję za ofiarowane w minionym czasie: słodycze, nagrody na parafialne konkursy, obrus na ołtarz, a także za ofiary na cele budowlane składane w ubiegłą niedzielę - ofiarowaliście Państwo 2078, 10. Pani Teresie oraz Karolinie i Dawidowi za ofiary wpłacone na parafialne konto na kostkę i odwodnienie terenu przy kaplicy.

14. Uprzejmie zapraszamy do udziału w akcji "Szafa", której celem jest zbiórka odzieży jesienno-zimowej. Zachęcamy do przejrzenia swojej garderoby, będziemy wdzięczni za damskie i męskie kurtki, płaszcze, ciepłe swetry, marynarki oraz spodnie. Odzież można składać do dzisiaj. Zebraną odzież przekażemy osobom potrzebującym z ośrodków wsparcia.

15. Światowy Dzień Ubogich – z tej okazji Caritas organizuje akcję „Torba Miłosierdzia” do dnia 2 grudnia można do kaplicy przynosić trwałe artykuły żywnościowe oraz chemię.

16. Jeszcze przez tydzień do skarbony „Chleb św. Antoniego” można składać ofiary na Kościół Prześladowany w Sudanie.

17. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących.

18. W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny.

19. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 8.00 odmówimy akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi - adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.30.

 W dniu św. Cecylii pamiętajmy o Panu Organiście i o Opiekunach Scholki, a także Dzieciach w niej śpiewających.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com