MetroPagina

32. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj jest 32. Niedziela Zwykła, XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym „Sudan Południowy  - Przemilczane Cierpienie”. Ofiary składane do skarbony „Chleb św. Antoniego” przekażemy na pomoc Chrześcijanom w potrzebie.

2. Jutro będziemy Obchodzić 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.

3. Modlitwa w intencji zmarłych - Wypominki roczne możemy składać do końca listopada, za tych Zmarłych modlimy się w każdą niedzielę od godz. 7.30.

4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Marcina z Tours, we wtorek św. Jozafata, w środę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Polskich Męczenników.

5. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą św. Sprawy ważne proszę zgłaszać telefonicznie.

6. W najbliższym tygodniu są wolne terminy Intencji mszalnych. Zapraszam do rezerwowania terminów Mszy św. na rok 2020.

7. Uprzejmie zapraszamy do udziału w akcji "Szafa", której celem jest zbiórka odzieży jesienno-zimowej. Zachęcamy do przejrzenia swojej garderoby, będziemy wdzięczni za damskie i męskie kurtki, płaszcze, ciepłe swetry, marynarki oraz spodnie. Odzież będzie można składać do dnia 17 listopada. Zebraną odzież przekażemy osobom potrzebującym z ośrodków wsparcia.

8. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących.

9. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć Przewodnik Katolicki, naszą parafialną kawę w cenie 12 i 14 zł, a także świece z wizerunkiem św. Faustyny z naszego Obrazu, Dzienniczek św. Faustyny. Kolejny już sezon jest dostępny tłoczony sok jabłkowy w opakowaniach 3 litry za 15 zł i 5 litrów za 21 zł. Są to cegiełki na Nasza kaplicy

10. Jarmark Świąteczny w Dreźnie w terminie 30.11 – 1.12. 2019. Koszt 270 zł. W programie zwiedzanie zabytków w centrum starego miasta: Katedra, opera, galeria Zwinger, kościół Marii Panny, bulwar nad Łabą, kilka jarmarków, przejazd do Zgorzelca na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po urokliwej starówce w Görlitz. W niedziele śniadanie i powrót do Bydgoszczy przez Świebodzin. Szczegóły na plakacie.

11. W przyszłym roku od 24 listopada do 2 grudnia organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje szczegółowe w zakrystii.

12. Pierwsza Komunia św. Spotkanie w dniu 16 listopada o godz. 9.00. Tego dnia krawiec będzie brał miarę na alby.

13. Bierzmowanie – spotkanie kandydatów w dniu 12 listopada o godz. 18.45.

14. W dniach od 15-17 listopada w Domu Jubileuszowym Fundacji „Wiatrak” odbędzie się I Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej „Razem ku przyszłości”.

15. Fundacja Wiatrak zaprasza na „Koncert na dobry wieczór”, który się odbędzie 17 listopada o godz. 16.00 w Domu Jubileuszowym Fundacji „Wiatrak”. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w biurze Fundacji i przed wydarzeniem.

16. Informujemy, że w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej przy ul. Żmudzkiej w każdą sobotę o godz. 19.30 jest sprawowana Msza Św. w języku angielskim.

17. Od 28 października do 17 listopada trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły na plakacie.

18. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Zakończyliśmy czas szczególnej modlitwy za zmarłych tzw. Wypominki - dziękuję tym, którzy w nabożeństwie tak licznie uczestniczyli.

19. Dzisiejsze ofiary składane przed kaplicą są przeznaczone na spłatę zadłużenia za wykończone zaplecze.

20. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com