MetroPagina

31. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj jest 31. Niedziela Zwykła,

2. Modlitwa w intencji Zmarłych - na ławkach i stoliku są wyłożone kartki do wymienianek. Będziemy się modlić za zmarłych w sobotę i niedzielę o godz. 17.30, a od poniedziałku do piątku o 18.30. Wymienianki roczne możemy składać do końca listopada, za tych zmarłych modlimy się w każdą niedzielę o 7.30.

3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Karola Boromeusza, w sobotę Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

4. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą św. Sprawy ważne proszę zgłaszać telefonicznie.

5. W najbliższym tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych. Zapraszam do rezerwowania terminów Mszy św. na rok 2020.

6. Uprzejmie zapraszamy do udziału w akcji "Szafa", której celem jest zbiórka odzieży jesienno-zimowej. Zachęcamy do przejrzenia swojej garderoby, będziemy wdzięczni za damskie i męskie kurtki, płaszcze, ciepłe swetry, marynarki oraz spodnie. Odzież będzie można składać do 17 listopada. Zebraną odzież przekażemy osobom potrzebującym z ośrodków wsparcia.

7. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących.

8. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć Przewodnik Katolicki, naszą Parafialną kawę w cenie 12 i 14 zł, a także świece z wizerunkiem św. Faustyny z naszego Obrazu oraz Dzienniczek św. Faustyny. Kolejny już sezon jest dostępny tłoczony sok jabłkowy w opakowaniach 3 litry za 15 zł i 5 litrów za 21 zł. Są to cegiełki na Nasza kaplicy

9. Jarmark Świąteczny w Dreźnie termin wyjazdu: 30.11 – 1.12. b.r. Koszt wynosi 270 zł. W programie zwiedzanie zabytków w centrum starego miasta: Katedra, opera, galeria Zwinger, kościół Marii Panny, bulwar nad Łabą, kilka jarmarków, przejazd do Zgorzelca na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po urokliwej starówce w Görlitz. W niedzielę śniadanie i powrót do Bydgoszczy przez Świebodzin. Szczegóły na plakacie.

10. W przyszłym roku w dniach od 24 listopada do 2 grudnia organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje szczegółowe w zakrystii.

11. Pierwsza Komunia św. – spotkanie 16 listopada o godz. 9.00. Tego dnia krawiec będzie brał miarę na alby.

12. Bierzmowanie – spotkanie Kandydatów w dniu 12 listopada o 18.45.

13. W dniach od 28 października do 17 listopada odbędzie się w naszym Mieście pora kolejny Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły na plakacie.

14. W przyszłą Niedzielę będziemy przeżywać XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym „Sudan Południowy - Przemilczane Cierpienie!” Ofiary składane do skarbony „Chleb św. Antoniego” przekażemy na pomoc Chrześcijanom w potrzebie.  

15. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie Kaplicy w piątki o 8.00. Serdeczne podziękowanie za wsparcie Misji poprzez przekazany sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także ofiary złożone przed kaplicą, ofiarowaliście Państwo 305 zł i 95 gr. Serdecznie dziękuję p. Pawłowi, Edmundowi i Krzysztofowi za pomoc przy kaplicy. Pani Alinie za troskę o bieliznę liturgiczną. Zakończył się miesiąc październik, podczas którego modliliśmy się Różańcem – dziękuję za liczny udział w tym nabożeństwie, a także za wczorajszą wspólną modlitwę za zmarłych.

16. Ofiary składane w przyszłym tygodniu przed kaplicą są przeznaczone na spłatę zadłużenia za wykończone zaplecze.

17. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com