MetroPagina

30. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj jest 30. Niedziela Zwykła, Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.

2. Trwa październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej i modlitwie Różańcowej. Zapraszamy na Różaniec od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30.

3. Uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. w Naszej Kaplicy jak w każdą niedzielę o 8.00, 11.30 oraz 18.00. Msza św. na Cmentarzu przy ul. Wiślanej 1 listopada o godz. 12.00 (po Mszy św. Procesja), 2 listopada o godz. 13.30 (po Mszy św. Procesja).

4. Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych – 2 listopada Msza św. o godz. 9.00 (po Mszy św. Procesja). Serdecznie proszę, abyśmy przynieśli wypisane na kartkach imiona i nazwiska naszych najbliższych zmarłych i w ich intencji będzie sprawowana Msza św.

5. W Niedzielę 3 listopada zapraszamy dzieci, aby przebrać się w stroje Świętych i Błogosławionych Kościoła. O godz. 11.30 wyruszymy w radosnym orszaku Wszystkich Świętych.

6. Na ławkach i stoliku są wyłożone kartki do Wymienianek. Będziemy się modlić za zmarłych podczas różańca od 2 do 8 listopada. Wymienianki roczne możemy składać do końca listopada za tych zmarłych modlimy się w każdą niedzielę o 7.30.

7. Noc Świętych w parafii św. Łukasza Ewangelisty w czwartek 31 października. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a po niej do godz. 22.00 modlitwa przy Chrystusie Eucharystycznym oraz relikwiach Świętych i Błogosławionych. Szczegóły na plakacie.

8. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza, w Piątek Wszystkich Świętych.

9. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą św. Sprawy ważne proszę zgłaszać telefonicznie.

10. Modlitwa o Powołania Kapłańskie w czwartek podczas różańca.

11. W I Piątek miesiąca podczas każdej Mszy św. będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za popełnione grzechy. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia 30 minut przed Mszą św. W tym tygodniu odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną.

12. I sobota miesiąca Msza św. o godz. 9.00.

13. Uprzejmie zapraszamy do udziału w akcji "Szafa", której celem jest zbiórka odzieży jesienno-zimowej. Zachęcamy do przejrzenia swojej garderoby, będziemy wdzięczni za damskie i męskie kurtki, płaszcze, ciepłe swetry, marynarki oraz spodnie. Odzież będzie można składać w kartonach od najbliższej środy przez dwa tygodnie. Zebraną odzież przekażemy osobom potrzebującym z ośrodków wsparcia.

14. Zostań Patronem Polskich Misji! Jeszcze dzisiaj trwa zbiorka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Poprzez takie zaangażowanie wspieramy zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz akcję „Wyprawka Dla Dzieci” prowadzoną w Kamerunie. Sprzęt proszę zostawiać przy garażu (obok śmietników).

15. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących. Za wsparcie szczególnie dziękujemy Szkole Podstawowej Nr 67. Bóg zapłać.

16. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć Naszą Parafialną kawę w cenie 12 i 14 zł, a także świece z wizerunkiem św. Faustyny z naszego obrazu, Dzienniczek św. Faustyny. Kolejny już sezon można nabyć tłoczony sok jabłkowy w opakowaniach 3 litry za 15 zł i 5 litrów za 21 zł. Są to cegiełki na Nasza kaplicę.

17. Jarmark Świąteczny w Dreźnie termin 30. 11 – 1.12. 2019. Koszt 270 zł. W programie zwiedzanie zabytków w centrum starego miasta: Katedra, opera, galeria Zwinger, kościół Marii Panny, bulwar nad Łabą, kilka jarmarków, przejazd do Zgorzelca na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po urokliwej starówce w Görlitz. W niedzielę Śniadanie i przez Świebodzin powrót do Bydgoszczy. Szczegóły na plakacie.

18. W przyszłym roku w dniach od 24 listopada do 2 grudnia organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje szczegółowe w zakrystii

19. Komunikat Policji…

20. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie kaplicy w piątki o godzinie 8.00. Bóg zapłać dwóm Paniom za umycie okien. Serdecznie dziękuję za ofiary na wykończenie zaplecza, ofiarowaliście Państwo 4293 zł.

21. Dzisiejsze ofiary składane przed kaplicą przekazujemy na cele Misyjne.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com