MetroPagina

29. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj jest 29. Niedziela Zwykła – Niedziela Misyjna, Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego „Maximum illud”. Dokumentem tym pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.

2. Trwa październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej i modlitwie Różańcowej. Zapraszamy na Różaniec od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, a w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 17.30.

3. Adoracja Pana Jezusa s Najświętszym Sakramencie w każdy piątek w godzinach: 15.00 - 18.00.

4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek Uroczystość św. Jana Pawła II.

5. W tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych.

6. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św. Sprawy ważne proszę zgłaszać telefonicznie.

7. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących. Za wsparcie Bóg zapłać.

8. W dniach 24 - 25 października odbędzie się Dziękczynna Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Koszt z noclegiem 150 zł, bez noclegu 120. Zapisy po każdej Mszy św.

9. Polecamy tygodnik Przewodnik Katolicki.

10. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć Naszą Parafialną kawę w cenie 12 i 14 zł. Jest to cegiełka na kaplicę, a także świece z wizerunkiem św. Faustyny z Naszego obrazu.

11. Wyjazd parafialny na Jarmark Świąteczny w Dreźnie odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2019. Koszt wyjazdu 270 zł / osobę. W programie przewidzieliśmy m.in. zwiedzanie zabytków w centrum starego miasta: Katedra, opera, galeria Zwinger, kościół Marii Panny, bulwar nad Łabą, kilka jarmarków. Następnie przejazd do Zgorzelca na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po urokliwej starówce w Görlitz. W niedzielę po śniadaniu powrót do Bydgoszczy przez Świebodzin. Szczegóły na plakacie.

12. W przyszłym roku w dniach od 24 listopada do 2 grudnia organizujemy Pielgrzymkę parafialną do Ziemi Świętej. Informacje szczegółowe w zakrystii.

13. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie kaplicy w piątki o godzinie 8.00. Bóg zapłać za troskę o tereny zielone wokół kaplicy a także za ofiarowane kwiaty. Panu Czesławowi i Pawłowi za prace wykonane na rzecz naszej wspólnoty. Dziękuję za jedną ofiarę indywidualną na cele budowlane wpłaconą na parafialne konto. Pani Patrycji i innym zaangażowanym dziękuję za zorganizowanie „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Bóg zapłać za ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – ofiarowaliście Państwo 310 zł.

14. Parafia Św. Łukasza Ew. zaprasza na Noc Świętych w Środę 31 października rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 18.00, a poźniej do godziny 22 modlitwa przy relikwiach świętych i błogosławionych Kościoła. Szczegóły na plakacie.

15. W dniu 23 października o godz. 19.00 ks. Biskup zaprasza do Wyższego Seminarium Duchownego na wykład dr.hab. Janusza Sytnika- Czetweryńskiego pod tytułem: „Problem dowodu na istnienie Boga”.

16. Spotkanie dzieci przed I Komunią w sobotę 16 listopada o godz. 9.00. (zamiast spotkania 20 listopada). Tego dnia krawiec będzie brał miarę na alby.

17. Odpust ku czci św. Jana Pawła II odbędzie się w niedzielę 27 października o godz. 12.00 na uroczystości zaprasza ks. Proboszcz Jarosław Czuliński. Parafia pw. Św. Jana Pawła II znajduje się przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków 11.

18 .Uprzejmie zapraszamy do udziału w akcji  "Szafa", której celem jest zbiórka odzieży jesienno-zimowej. Zachęcamy do przejrzenia swojej garderoby, będziemy wdzięczni za damskie i męskie kurtki, płaszcze, ciepłe swetry, marynarki oraz spodnie. Odzież będzie można składać w kartonach od najbliższej środy przez dwa tygodnie. Zebraną odzież przekażemy osobom potrzebującym z ośrodków wsparcia.

19. Zostań Patronem Polskich Misji! Jeszcze przez tydzień trwa zbiorka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Poprzez takie zaangażowanie wspieramy zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz akcję „Wyprawka Dla Dzieci” prowadzoną w Kamerunie. Sprzęt proszę zostawiać przy garażu (obok Śmietników)

20. Zaproszenie na konferencje dla małżeństw pt. “Razem jako zespół”, które odbędą się w dniu 26 października 2019 r. w godz. 9.00 – 17.00 w budynku Zespołu Szkół nr 16 przy ul. Koronowskiej 74. Konferencję poprowadzą Magdalena i Wiesław Grabowscy oraz Ewelina i Robert Olender. Zapisy pod nr. telefonu 506 339 931. Szczegóły na plakacie lub na stronie internetowej diecezji.

21. Zapraszamy na spotkania wspólnoty SYCHAR wszystkich małżonków, którzy przeżywają kryzys i trudności w relacjach małżeńskich lub znaleźli się w sytuacji porzucenia przez współmałżonka. Najbliższe spotkanie wspólnoty SYCHAR 24 października o godz. 18.00 w parafii p.w. Św. Trójcy w Bydgoszczy.

22. W związku z kończącym się Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym zapraszamy na Diecezjalny Kongres Misyjny, który odbędzie się 27 października w niedzielę i rozpocznie się o godz. 12.00 różańcem misyjnym i Mszą św pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Tyrawy.

23. Zapraszamy całe Rodziny, dzieci misyjne, członków Żywego Różańca i wszystkich, którym drogie są misje Kościoła w gościnne progi Misjonarzy Ducha Świętego w Bydgoszczy, Aleja Jana Pawła II 117. Szczegóły na plakacie.

24. W dniach od 1 do 8 listopada zgodnie z wielowiekowym Prawem Kościoła można ofiarować odpust za zmarłych (nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych). Zachęcam abyśmy wierząc w Świętych Obcowanie dobrze ten czas wykorzystali i ofiarowali modlitwę zmarłym. Od 2 do 8 Listopada w godzinach Różańca będziemy się modlić w intencji zmarłych tzw. Wymiennikami. Odpowiednie formularze są wyłożone w ławkach, a także na stoliku przy wyjściu.  W Wypominankach rocznych modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę o 7.30 Różańcem i Godzinkami ku czci Najświętszej Maryi Panny.

25. Dzisiaj tzw. „Niedziela budowlana” - ofiary składane przed kaplicą przekazujemy na wykończenie zaplecza, za które nasz dług jeszcze wynosi 8 tys. W tym miesiącu wykonano prace porządkowe przy kaplicy – (wywóz części ziemi, uszczelniono okna, zamontowano relikwiarz, uszczelniono studnie na wodę deszczową, a także wzmocniono część płotu). Za wsparcie i zrozumienie Bóg Zapłać.

26. Serdecznie proszę o pomoc w umyciu okien Naszej kaplicy w sobotę 26 października o godz. 9.00.

27. Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia i wypraszam wstawiennictwo ich Świętych Patronów, a Wszystkim życzę udanego tygodnia. Niech Bóg Wam Błogosławi.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com