MetroPagina

 28. Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj jest 28. Niedziela Zwykła.

2. Trwa październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej i modlitwie Różańcowej. Zapraszamy na Różaniec od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30 a w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 17.30.

3. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w każdy piątek od 15.00 do 18.00.

4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Teresę od Jezusa, w środę św. Jadwigę Śląską, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek św. Łukasza Ewangelistę.

5. W bieżącym tygodniu są wolne terminy Intencji mszalnych.

6. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św. Sprawy ważne proszę zgłaszać telefonicznie.

7. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących. Za wsparcie Bóg zapłać.

8. W dniach 24 – 25 października odbędzie się Dziękczynna Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Koszt z noclegiem 150 zł, bez noclegu 120. Zapisy po każdej Mszy św.

9. Polecamy tygodnik Przewodnik Katolicki.

10. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć Naszą Parafialną kawę w cenie 12 i 14 zł. Jest to cegiełka na kaplicę. Dziękuję tym, którzy przyczyniają się do trwania tej inicjatywy.

11. Wyjazd parafialny na Jarmark Świąteczny w Dreźnie odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2019. Koszt wyjazdu 270 zł / osobę. W programie przewidzieliśmy m.in. zwiedzanie zabytków w centrum starego miasta: Katedra, opera, galeria Zwinger, kościół Marii Panny, bulwar nad Łabą, kilka jarmarków. Następnie przejazd do Zgorzelca na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po urokliwej starówce w Görlitz. W niedzielę po śniadaniu powrót do Bydgoszczy przez Świebodzin. Szczegóły na plakacie.

12. W przyszłym roku w dniach od 24 listopada do 2 grudnia organizujemy Pielgrzymkę parafialną do Ziemi Świętej. Informacje szczegółowe w zakrystii.

13. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie kaplicy odbywa się w piątki o godzinie 8.00. Bóg zapłać za troskę o tereny zielone wokół kaplicy. Dziękuję za jedną ofiarę indywidualną na cele budowlane wpłaconą na parafialne konto. Panu Tomaszowi i Pani Hannie dziękuję za ufundowanie relikwiarza „Iskra Miłosierdzia”.

14. Dzisiaj przeżywamy DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Ofiary składane do puszek wspierają Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy na „Karoliadę”, która rozpocznie się Mszą św. w kościele pod wezwaniem św. Józefa o godz. 13.30, a później dalsza część w „Artego Arenie” od godz. 16.00.

15. W dniu 23 października o godz. 19.00 ks. Biskup zaprasza do Wyższego Seminarium Duchownego na wykład dr.hab. Janusza Sytnika- Czetweryńskiego pod tytułem: „Problem dowodu na istnienie Boga”.

16. Spotkanie dzieci przed I Komunią św. odbędzie się w sobotę 16 listopada o godz. 9.00. (zamiast spotkania 20 listopada). Tego dnia krawiec będzie brał miarę na alby.

17. Odpust ku czci św. Łukasza Ewangelisty w Niedzielę 20 października o godz. 11.30, na uroczystości zaprasza ks. Proboszcz Mirosław Pstrągowski. Tego dnia w godzinach - od 8.30 do 13.30, będzie można oddać krew. Specjalny autobus będzie podstawiony przy kościele przy ul. Bora – Komorowskiego 14.

18. Wyjątkowo w tym miesiącu tzw. „Niedziela budowlana” 20 października.

19. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 zapraszamy na „Święto pieczonego ziemniaka”. Przy kaplicy będzie zorganizowane ognisko a w nim ziemniaki….

20. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zaprasza w dniu 13 października od 12.30 do 17.00 do Miasteczka Rodzinnego przy ul. Mostowej w Bydgoszczy.

21. W 2018 roku w Bydgoszczy powstało Centrum „Nowe Życie” zajmujące się całościowym leczeniem niepłodności z wykorzystaniem naprotechnologii. O tym, że naprotechnologia jest szansą dla tych, którzy tracą już nadzieje na naturalne poczęcie oraz że jest również rozwiązaniem w wielu chorobach ginekologicznych powie w dniu 13.10, na zakończenie mszy o godz. 8.00 i 11.30, Agnieszka Remus, instruktor Modelu Creightona.

22. Wszystkim Państwu życzymy błogosławionej Niedzieli.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com