MetroPagina

 27. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj jest 27. Niedziela Zwykła.

2. Trwa październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej i modlitwie Różańcowej. Zapraszamy na Różaniec od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30 a w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 17.30.

3. Adoracja Pana Jezusa w każdą pierwszą Niedzielę Miesiąca od 8.00 do 11.30.

4. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek Najświętszą Maryję Pannę Różańcową – na Uroczystości Odpustowe w Parafii Matki Bożej Królowej Męczenników, które odbędą się o godz. 18.30, zaprasza serdecznie ks. Prałat Jan Andrzejczak.

5. Przypominam, że jest zeszyt intencji na bieżący rok.  W tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych.

6. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św. Sprawy ważne proszę zgłaszać telefonicznie.

7. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących. Za wsparcie Bóg zapłać.

8. W dniach 24 – 25 października odbędzie się Dziękczynna Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Koszt z noclegiem wynosi 150 zł, bez noclegu 120. Zapisy po każdej Mszy św.

9. Polecamy tygodnik Przewodnik Katolicki.

10. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć Naszą Parafialną kawę w cenie 12 zł. Jest to cegiełka na kaplicę. Dziękuję tym, którzy przyczyniają się do trwania tej inicjatywy.

11. Jako Parafia organizujemy wyjazd na Jarmark Świąteczny w Dreźnie w terminie 30. 11 – 1.12. 2019 – koszt wyjazdu: 270 zł. W programie zwiedzanie zabytków w centrum starego miasta: Katedra, opera, galeria Zwinger, kościół Marii Panny, bulwar nad Łabą, kilka jarmarków, przejazd do Zgorzelca na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po urokliwej starówce w Görlitz. W niedziele Śniadanie i przez Świebodzin powrót do Bydgoszczy. Szczegóły na plakacie.

12. W przyszłym roku od 24 listopada do 2 grudnia organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje szczegółowe w zakrystii.

13. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie kaplicy odbywa się w piątki o godzinie 8.00. Bóg zapłać za troskę o tereny zielone wokół kaplicy. Pragnę z całego serca podziękować Tym wszystkim, którzy przyczynili się go godnego przeżycia uroczystości odpustowej. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za przygotowane placki, słodycze i zupę, za dewocjonalia, które stają się też formą szerzenia kultu Miłosierdzia Bożego, za wspólnie spędzony czas. Za każdy życzliwy gest – DZIĘKUJĘ!

14. Ofiary składane w ubiegłą niedzielę zostały przekazane spłacenie zakupionego nagłośnienie. Ofiarowaliście Państwo 2015 zł. Za pomoc i zrozumienie serdecznie dziękuję.

15. Za tydzień 13 października przeżywać będziemy DZIEŃ PAPIESKI pod: Wstańcie, chodźmy! Ofiary składane tego dnia do puszek wspierają Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy na „Karoliadę”, która rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Józefa o godz. 13.30; a później dalsza część w „Artego Arenie” od godz. 16.00.

16. W dniu 23 października na godz. 19.00 ks. Biskup zaprasza do Seminarium na wykład dr. hab. Janusza Sytnika- Czetweryńskiego pod tytułem: „Problem dowodu na istnienie Boga”.

17. Spotkanie dzieci przed I Komunią w sobotę o godz. 9.00.

18. Wyjątkowo w tym miesiącu tzw. „Niedziela budowlana” 20 października.

19. Zarządzenie Kurii Diecezjalnej…

20. Scholka zaprasza na próbę w środę o godz. 17.30.

21. W przyszłą niedzielę zapraszamy na „Święto pieczonego Ziemniaka”. Przy kaplicy będzie zorganizowane ognisko a w nim ziemniaki….

22. W 2018 roku w Bydgoszczy powstało Centrum Nowe Życie zajmujące się całościowym leczeniem niepłodności z wykorzystaniem naprotechnologii. O tym, że naprotechnologia jest szansą dla tych, którzy tracą już nadzieje na naturalne poczęcie oraz że jest również rozwiązaniem w wielu chorobach ginekologicznych powie w dniu 13.10, na zakończenie mszy o godz. 8.00 i 11.30, Agnieszka Remus, instruktor Modelu Creightona.

23. Wszystkim Państwu życzymy błogosławionej Niedzieli.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com