MetroPagina

25. Niedziela Zwykła

1.              Dzisiaj 25. Niedziela Zwykła,

2.              W Piątek – zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00.

3.              W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Ojca Pio, w piątek św. Wincentego a Paulo, w sobotę św. Wacława.

4.              Przypominam, że jest zeszyt intencji na bieżący rok.  W tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych.

5.              Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św. Sprawy ważne proszę zgłaszać telefonicznie.

6.              Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących. Za wsparcie Bóg zapłać.

7.              W dniach 24 – 25 października odbędzie się Dziękczynna Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Koszt z noclegiem 150 zł, bez noclegu 120. Zapisy po każdej Mszy św.

8.              Polecamy tygodnik Przewodnik Katolicki.

9.              Przy wyjściu z kaplicy można nabyć Naszą Parafialną kawę w cenie 12 zł. Jest to cegiełka na kaplicę. Dziękuję tym, którzy przyczyniają się do trwania tej inicjatywy.

10.          Fundacja „Wiatrak” zaprasza na projekcję filmu „Tajemnica Ojca Pio” w poniedziałek 23 września o godz. 19.00 w Sali widowiskowej Domu Jubileuszowego. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w biurze Fundacji oraz przed seansem.

11.          Zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. 25 września o godz. 18.45

12.          Zapraszam na Spotkanie Rodziców Młodzieży klas 8 i 7, których dzieci pragną w przyszłym roku przystąpić do sakramentu Bierzmowania. Spotkanie we wtorek 24 września o godz. 18.45

13.          Wyjazd na Jarmark Świąteczny w Dreźnie odbędzie się w terminie 30 listopada – 1 grudnia 2019. Koszt 270 zł. W programie zaplanowano: zwiedzanie zabytków w centrum starego miasta: Katedra, opera, galeria Zwinger, kościół Marii Panny, bulwar nad Łabą, kilka jarmarków, przejazd do Zgorzelca na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po urokliwej starówce w Görlitz. W niedzielę śniadanie i powrót do Bydgoszczy przez Świebodzin. Szczegóły na plakacie.

14.          W przyszłym roku na przełomie listopada i grudnia organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 29 września (niedziela) po wieczornej Mszy św.

15.          W sobotę 5 października o godz.18.00 będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci naszej Patronki św. Faustyny Kowalskiej. Już dziś zaplanujmy wieczór w Naszej wspólnocie, na Modlitwie i poczęstunku. Z tej okazji ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci pt.: „Św. Faustyna widziana oczami dzieci”. Technika prac dowolna. Prace podpisane przynosimy do niedzieli 29 września.

16.          Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie kaplicy odbywa się w piątki o godzinie 8.00. Bóg zapłać za troskę o tereny zielone wokół kaplicy.

17.          Ofiary składane w przyszłą niedzielę w Diecezji Bydgoskiej przeznaczone są na budujące się kościoły. Nasza parafia z tych ofiar spłaca zakupione nagłośnienie. Za pomoc i zrozumienie serdecznie dziękuję.

18.          Wszystkim Państwu życzymy błogosławionej Niedzieli.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com