MetroPagina

VI Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocy.

2. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej w tygodniu po Mszy św. a w Soboty, Niedziele i Święta o godz. 17.30. W każdą Środę maja zapraszamy o godzinie 19.45 na nabożeństwo majowe przy krzyżu u zbiegu ulic Świętej Matki Teresy z Kalkuty i Pod Skarpą.

3. Od soboty (1 czerwca) rozpoczniemy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa porządek nabożeństw będzie następujący w soboty i niedziele o godz.17.30 w pozostałe dni tygodnia po wieczornej Mszy św. W Piątki czerwca dodatkowe nabożeństwo przy krzyżu o godz.19.45. 

4. Od piątku rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego.

5. I sobota miesiąca zapraszam na Mszę św. ku czci Matki Bożej o godz. 8.00 a po Mszy Nabożeństwo do Niepokalanego serca Maryi. 

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Porządek Mszy św.w Niedzielę i Święta o 8.00, 11.30 oraz 18.00, natomiast w tygodniu o godz. 18.00.

8. Przypominam, że jest zeszyt intencji na rok 2019. W tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych.

9. Rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl .

10. Trzecie Męskie oblężenie Jasnej Góry zostało zaplanowane na 22 czerwca – w przeddzień Dnia Ojca. Chętnych mężczyzn wraz z rodzinami zachęcam do udziału w Jasnogórskich uroczystościach.

11. Scholka zaprasza na próby w piątki o godz. 17.15.

12. Parafia św. Łukasza w Fordonie zaprasza do wspólnego pielgrzymowania po Grecji od 8 do 18 lipca.

13. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

 

14. W zakrystii można zakupić naszą parafialną kawę w nowej odsłonie, tym razem jest to kawa mielona i ziarnista z Gwatemali, z regionu Coban w cenie 12 zł.

 

15. Polecamy tygodnik Przewodnik Katolicki.

 

16. Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Pani Alinie i panu Edmundowi dziękuję za ofiarowane kwiaty i donice, które upiększają naszą kaplicę. Dziękuję za troskę o tereny zielone.

 

17. Drodzy panowie jeszcze raz ośmielam się prosić o pomoc w sobotę 1 czerwca od godz. 8.30. Będą to prace przy zagospodarowaniu terenu wokół Kaplicy.

 

18. W sobotę 8 czerwca podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć ks. biskupa Antoniego Długosza. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie dzieci wraz z rodzicami.

 

19. W niedzielę 2 czerwca planujemy festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnej zabawy, pieczenia kiełbasek na ognisku; rozpoczniemy spotkanie o godzinie 13.00. Zapraszamy osoby chętne do współpracy na spotkanie w środę 29 maja o godzinie 19.00.

 

20. Poniedziałek, wtorek, środa to tzw. Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

 

21. 2 czerwca przeżywać będziemy kolejne święto dziękczynienia. Ofiary składany przed kaplicą przekażemy zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

22. Wszystkich prawdziwych mężczyzn zapraszamy do przeżycia Procesji w ciszy za Najświętszym Sakramentem z Kościoła Garnizonowego przy ul. Bernardyńskiej do Katedry 1 czerwca o godz. 19.30 pod hasłem: „Nie musisz mówić nic”.

23. Jak słyszeliśmy w mediach w dniu 18 kwietnia spłonął kościół parafialny pw. Św. Wawrzyńca w Gołańczy, dlatego na prośbę ks. Biskupa dzisiaj wspomagamy odbudowę chóru, organów i kapitalny remont Świątyni.

24. Naszym Drogim Parafianom i miłym Gościom życzę miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Matce Bożej, polecam wszystkich Starszych i Chorych oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia, a szczególnie nasze Mamy.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com