MetroPagina

III Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocy – Niedzielę Biblijną.

2. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej w tygodniu po Mszy św. a w Soboty, Niedziele i Święta o 17.30. W każdą Środę maja zapraszamy o godzinie 19.45 na nabożeństwo majowe przy krzyżu u zbiegu ulic Świętej Matki Teresy z Kalkuty i Pod Skarpą.

3. W przyszłą Niedzielę (12 maja) będziemy przeżywali uroczystość I Komunii Św. Do Bożego Stołu podczas Mszy św. o godzinie 11.30 przystąpi 16 Dzieci. Pamiętajmy w tym dniu o Dzieciach i ich Rodzicach w modlitwie. Tego dnia miejsca w ławkach są zarezerwowane dla dzieci i ich gości. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 10.00.

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: 6 maja Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba, 8 maja Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski.

5. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy kwartalne Dni Modlitw o powołania do Służby Bożej.

6. Spotkania dzieci przed I Komunią św. w poniedziałek, wtorek, czwartek o godzinie 17.00, w piątek o godz. 16.45. Spowiedź święta dla Dzieci i Rodzin przed I komunią św. w Piątek o godz. 16.00.

7. Porządek Mszy św. w Niedzielę i Święta o godz. 8.00, 11.30 oraz 18.00, natomiast w tygodniu o godz. 18.00.

8. Przypominam, że jest zeszyt intencji na rok 2019.  W tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych

9. Caritas zaprasza 18 maja do udziału w rodzinnym Festynie „Bądźmy Razem”, który odbędzie się w bydgoskim Myślęcinku.

10. Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni – to wykład na temat Domów Arki dla osób z niepełnosprawnością, który odbędzie się w Auli Seminarium Duchownego 16 maja o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.

11. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl.

12. Scholka zaprasza na próby w piątki o 17.15.

13. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

14. Polecamy tygodnik Przewodnik Katolicki.

15. W zakrystii można zakupić naszą parafialną kawę w nowej odsłonie, tym razem jest to kawa mielona i ziarnista z Gwatemali z regionu Coban w cenie 12 zł.

16. Za tydzień druga niedziela miesiąca ofiary zbierane przed kaplicą kaplica przekazujemy na spłacenia zaległości za wykończone zaplecze. Pokornie poszukujemy ofiarodawców cegiełek na utwardzenie terenu przy kaplicy. Za zrozumienie dziękuje.

17. 19 maja podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy przeżywać Rocznicę I komunii Św. Próba dla dzieci w piątek 17 maja o godz. 17.00.

18. Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Dzisiaj kończy się akacja „Tytka miłosierdzia” za wsparcie – Bóg zapłać. Chorym i starszym naszym z naszej Parafii dziękuję za ofiary na cele parafialne.

19. Naszym Drogim Parafianom i miłym Gościom życzę miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Matce Bożej, Królowej Polski polecam wszystkich Starszych i Chorych oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com