MetroPagina

WIELKANOC  2019 

„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki…”

Święta Wielkanocne są wyjątkowym czasem dla nas wierzących w Chrystusa, który stał się barankiem ofiarnym. Jego ofiara wyjednała nam usprawiedliwienie i otworzyła bramy Nieba.

Drodzy Parafianie, Sympatycy i Goście naszej Parafii niech drogi życiowe prowadzą Was do źródła duchowego życia. Tym źródłem są sakramenty Kościoła. Chrystus Zmartwychwstały jest w nich obecny i dotyka naszych serc.

Niech Duch Święty umacnia Wasze dobre pragnienia i objawia prawdę o Zmartwychwstałym Synu Bożym.

1. Porządek Mszy św. w pierwsze i drugie święto o godz. 8.00, 11.30 oraz 18.00.

2. Przypominam, że jest zeszyt intencji na rok 2019. W tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych.

3. Parafia św. Marka w Fordonie w dniu 25 kwietnia zaprasza na Uroczystość Odpustową o godzinie 18.00.

4. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.

5. Scholka zaprasza na próby w piątki o 17.15.

6. Chór parafialny - próby chóru odbywają się w środę po Mszy św. Zapraszamy chętne osoby do współpracy.

7. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

8. Polecamy tygodnik Przewodnik Katolicki.

9. W zakrystii można zakupić już ostatnią partię naturalnego soku jabłkowego w opakowaniach 3 litry za 14 zł i 5 litrów za 19 zł, a także naszą parafialną kawę w nowej odsłonie w cenie 12 zł. Tym razem jest to kawa mielona i ziarnista z Gwatemali z regionu Coban.  

10. Kolejny raz pragniemy przyłączyć się do akcji organizowanej przez Caritas pn. „Tytka Charytatywna”, wychodząc z kaplicy można zabrać torbę, którą wypełnioną oddajemy w parafii lub biurze Caritas.

11. W ubiegłą niedzielę składaliście ofiary na spłacenie zadłużenia za wykończone zaplecze, zebrano 1620 zł. Za zrozumienie dziękuję.

12. Taca z drugiego dnia Świąt jest przeznaczona na uczelnie katolickie. Za wsparcie Bóg zapłać.

13. Za Tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 12.30 do 15.00.

14. Dziękuję wszystkim, którzy w tych dniach tak licznie skorzystali z Sakramentów Pokuty i Pojednania, brali udział w Triduum Paschalnym, za przygotowanie „ciemnicy” i Grobu Pańskiego, za ofiary na utrzymanie pamiątek chrześcijańskich w Ziemi Świętej, oraz na cele budowlane. Liturgicznej Służbie Ołtarza dziękuję za przygotowanie oprawy Liturgicznej Świąt i za wspólną modlitwę w Wielki Czwartek w Katedrze Bydgoskiej. Rodzicom i dziadkom za opiekę na ministrantami. Dziękuję za prezent od Was – Kapę Liturgiczną, za duchową ucztę w 5 Niedzielę Wielkiego Postu w postaci oratorium Haydna w opracowaniu na kwartet, "Ostatnie siedem słów Chrystusa na krzyżu", w wykonaniu kwartetu 4art. Serdecznie podziękowania za przygotowanie wystroju kaplicy, p. Czesławowi za prace stolarskie, paniom za przygotowanie, Ciemnicy i Grobu Pańskiego, p. Ani z „Galerii Kwiatowej u Ani” za przygotowanie kwiatów. Panu Edkowi z wraz z Żoną za troskę o kaplicę i jej otoczenie, a także za ofiarowany świąteczny obrus i bieliznę kielichową. Dziękuję za materiał do wystroju świątecznego. Dziękuję za słodycze i upominki dla dzieci. Dziękuję za okazaną życzliwość i życzenia świąteczne i z okazji Dnia Kapłańskiego.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com