MetroPagina

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

1.    Dzisiaj jest 5. Niedziela Wielkiego Postu.

2.    Nabożeństwa w Wielkim Poście:

- w piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. (dla wszystkich).  Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu są naszą jałmużną postną na cele charytatywne (dokończenie budowy szkoły w Czadzie),

- Gorzkie Żale w Niedzielę o 17.30. W tym roku Kazania Pasyjne wygłosi ks. dr Mateusz Nowak – wiceoficiał Sądu Biskupiego w Bydgoszczy, a także posługujący w parafii Świętej Rodziny w Bydgoszczy.

3.    Dzisiaj o godz. 18.45 zapraszamy na Koncert Pasyjny w wykonaniu kwartetu 4art. W repertuarze utwory Haydna (w tym fragmenty oratorium Ostatnie Siedem Słów Chrystusa na Krzyżu), a także Bacha, Cacciniego, Albinioniego.

4.    9 kwietnia o godz. 18.45 odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.

5.    Spowiedź Święta Wielkanocna jest zaplanowana dla naszych Parafian w Wielki Wtorek – 16 kwietnia w godz. od 17.00 do 18.30.

6.    Już dziś informuję, że w Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, natomiast w Wielką Sobotę - Wigilia Paschalna o godz. 19.30.

7.    Przypominam, że jest zeszyt intencji na rok 2019.  W tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych.

8.    Ekstremalna Droga Krzyżowa – już za Nami. Serdecznie dziękuję tym, którzy uczestniczyli w tym Pasyjnym wydarzeniu, w Naszej kaplicy była 4 stacja – spotkanie z Matką. Organizatorom gratuluję pomysłu i zaangażowania.

9.    Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci, które odbędzie się 14 marca w dwóch odsłonach o godz. 16.00 i 20.00

10.  Scholka zaprasza na próby w piątki o 17.15.

11.  Chór parafialny - próba Chóru w środę po Mszy św. Zapraszamy osoby chętne do współpracy.

12.  Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

13.  Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla Michałka, naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki. Za pomoc w imieniu Michała dziękujemy.

14.  I Katolickie Liceum Ogólnokształcące przy ul. Nowodworskiej w Bydgoszczy zaprasza na Drzwi otwarte w sobotę 13 kwietnia w godz. 10.00 – 13.00.

15.  Polecamy tygodnik „Przewodnik Katolicki”.

16.  Cały czas można zakupić naturalny sok jabłkowy w opakowaniach 3 litry za 14 zł i 5 litrów za 19 zł, a także naszą parafialną kawę w cenie 12 zł. W Wielkim Poście chcemy wspomóc także ubogich, dlatego Caritas kolejny raz zaprasza do zakupu Świec – Paschalików, które mogą się stać jałmużną postną. Świeca duża kosztuje 12 zł, a mała 5 zł.

17.  Dzisiaj po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka pieniędzy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za zrozumienie i wsparcie z góry dziękujemy.

18.  Dzisiaj w naszej wspólnocie rozpoczyna się akcja "Kilogram dla potrzebujących", prosimy o trwałe produkty żywnościowe, a także o produkty chemiczne, które będzie można zostawić w kaplicy przed każdą Mszą św. Produkty będziemy odbierali do Niedzieli 14 kwietnia.

19.  Serdecznie dziękuję za piątkowe posprzątanie kaplicy. Bóg zapłać za jedną ofiarę indywidualną na nasze cele budowlane. Darczyńcom dziękuję za ofiary na renowację Drogi Krzyżowej. Chorym i starszym dziękuję za wsparcie parafii. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na zapłacenie zakupu nagłośnienia, ofiarowaliście 1261 zł. Serdecznie dziękuje p. Marcinowi, za pomoc w instalowaniu nagłośnienia.

20.  Za tydzień druga niedziela miesiąca – ofiary składane przed kaplicą będą przeznaczone na spłacenie zadłużenia za wykończone zaplecze. Za zrozumienie dziękuję.

21.  Za tydzień niedziela Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm, które będzie można nabyć przed Mszą św. Dzieci zapraszam z własnoręcznie przygotowanymi palmami na Mszę św. o godzinie 11.30. Zostanie wybrana i nagrodzona najładniejsza palma.

22.  Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia i wypraszam wstawiennictwo ich Świętych Patronów, a wszystkim życzę udanego tygodnia. Niech Bóg Wam Błogosławi.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com