MetroPagina

 

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkiego Postu

 

1.      Dzisiaj 3 Niedziela Wielkiego Postu.

2.      Jutro 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Uroczysta Msza św.  Godz.18.00. Dzień Świętości Życia, a także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Możliwość Adopcji podczas Mszy św. Ten dzień jest także kolejną rocznicą powstania Diecezji Bydgoskiej.

3.      28 marca będziemy przeżywać rocznicę ingresu Biskupa Bydgoskiego do kościoła katedralnego.

4.       Nabożeństwa w Wielkim Poście:

       - w piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. (dla wszystkich).  Ofiary zbierane w piątki wielkiego postu są naszą jałmużną postną na cele charytatywne( dokończenie budowy szkoły w Czadzie),

       - Gorzkie Żale w Niedzielę o 17.30.  W tym roku kazania Pasyjne wygłosi ks. dr Mateusz Nowak – wiceoficiał Sądu Biskupiego w Bydgoszczy ,a także posługujący w parafii Świętej Rodziny w Bydgoszczy.

5.      Przypominam, że jest zeszyt intencji na rok 2019.  W tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych.

6.       Katechezy Przedmałżeńskie – kolejne spotkania w środę i piątek o godzinie 19.00 w kaplicy. Zapisy na spotkaniu.

7.      Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 5 kwietnia. Trasa: Parafia św. Mikołaja - Fordon – Parafia Przemienienia Pańskiego – Opławiec. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21.00 w parafii św. Mikołaja. Zapisy: www.edk.org.pl. Spośród wielu ekstremalnych przeżyć, Ekstremalna Droga Krzyżowa ma wymiar szczególny, jest bowiem doświadczeniem fizycznym i duchowym. Przemierzając ok.40 km w nocy, w modlitewnym skupieniu jest czas, by przemyśleć swoje życie, spojrzeć w przeszłość, by jednocześnie zobaczyć perspektywę jaką otwiera przed nami Bóg.

8.      Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta wyruszy 30 marca o godzinie 19.30 spod Katedry Bydgoskiej.

9. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci 14 marca, które odbędzie się w dwóch odsłonach o godz. 16.00 i 20.00.

10. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskim w Solcu Kujawskim, które odbędzie się 6 kwietnia o godz. 19.30 na soleckim dworcu PKP.

11. Scholka zaprasza na próby w piątki o 17.15.

12. Chór parafialny - próba chóru w środę po Mszy św. Zapraszamy chętne osoby do współpracy.

13. Wielkanocna Spowiedź święta jest zaplanowana dla naszych parafian w Wielki Wtorek – 16 kwietnia w godz. od 17.00 do 18.30

14. Ks. Biskup Jan zaprasza 7 kwietnia na godz.16.00 do parafii św. Wincentego a Paulo na Uroczystość zakończenia w naszej Diecezji Peregrynacji Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

15. Szkoła Podstawowa nr 17 przy ul. Generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila” zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną

16. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą św.

17. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla Michałka, naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki. Za pomoc w imieniu Michała dziękujemy.

18. Polecamy tygodnik Przewodnik Katolicki

19. Serdecznie dziękuję za piątkowe posprzątanie kaplicy. Bóg zapłać za jedną ofiarę indywidualną na nasze cele budowlane. Darczyńcom dziękuje za ofiary na renowację Drogi Krzyżowej.

20. Cały czas można zakupić naturalny sok jabłkowy w opakowaniach 3 litry za 14 zł i 5 litrów za 19 zł, a także naszą parafialną kawę w cenie 12 zł. W wielkim poście chcemy wspomóc także ubogich dlatego Caritas kolejny raz zaprasza do zakupu Świec – Paschalików, które mogą się stać jałmużną postną. Świeca duża kosztuje 12 zł a Mała 5 zł.

21. 7 kwietnia odbędzie się w naszej wspólnocie akcja "Kilogram dla potrzebujących", już dziś prosimy o trwałe produkty żywnościowe, a także o produkty chemiczne.

22. W ubiegłą niedzielę ofiary składane przed kaplicą były na cele Misyjne – przekazaliście kwotę 350,50 gr.

23. Za tydzień piąta niedziela miesiąca, w Diecezji Bydgoskiej ofiary składane tego dnia przeznaczane są na budujące się kościoły, My naszą ofiarą wesprzyjmy zakup nagłośnienia do naszej kaplicy. Za zrozumienie Bóg zapłać.

24. Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia i wypraszam wstawiennictwo ich Świętych Patronów, a wszystkim życzę udanego tygodnia. Niech Bóg Wam Błogosławi.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com