MetroPagina

 

Ogłoszenia parafialne - 2 Niedziela Wielkiego Postu

 

1.    Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne.  W tym roku po drogach rekolekcyjnych prowadzi nas ks. Marek Januchowski – wikariusz w parafii św. Łukasza Ew.w Bydgoszczy.

Nauki Rekolekcyjne w Sobotę o 18.00, w Niedzielę 8.00, 11.30, 18.00 oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00.

 

2.     Nabożeństwa w Wielkim Poście:

- w piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. (dla wszystkich).  Ofiary zbierane w piątki wielkiego postu są naszą jałmużną postną na cele charytatywne( dokończenie budowy szkoły w Czadzie),

- Gorzkie Żale w Niedzielę o 17.30.  W tym roku kazania Pasyjne wygłosi ks. dr Mateusz Nowak – wiceoficiał Sądu Biskupiego w Bydgoszczy ,a także posługujący w parafii Świętej Rodziny w Bydgoszczy.

3.    Przypominam, że jest zeszyt intencji na rok 2019.  W tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych.

4.     Katechezy Przedmałżeńskie – kolejne  spotkania w środę i  piątek o godzinie 19.00 w kaplicy. Zapisy na spotkaniu.

5.    Ekstremalna Droga Krzyżowa – 5 kwietnia. Trasa: Parafia św. Mikołaja  - Fordon – Parafia Przemienienia Pańskiego – Opławiec. Rozpoczęcie Mszą św. o 21.00 w parafii św. Mikołaja. Zapisy: www.edk.org.pl. Spośród wielu ekstremalnych przeżyć, Ekstremalna Droga Krzyżowa ma wymiar szczególny, jest bowiem doświadczeniem fizycznym i duchowym. Przemierzając ok.40 km w nocy, w modlitewnym skupieniu jest czas, by przemyśleć swoje życie, spojrzeć w przeszłość, by jednocześnie zobaczyć perspektywę jaka otwiera przed nami Bóg.

6.    Scholka zaprasza na próby w piątki o 17.15.

7.    Chór parafialny- próba chóru w środę po Mszy św. Zapraszamy chętne osoby do współpracy.

8.    23 marca (sobota) o 10.00 próba śpiewu dla dzieci przygotowujących się do I Komunii. św.

9.    Spowiedź Święta Wielkanocna jest zaplanowana dla naszych parafian w Wielki Wtorek – 16 kwietnia.

10.  Szkoła Podstawowa nr 17 przy ul. Generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila” zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną.

11.  Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

12.  Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla Michałka, naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki. Za pomoc w imieniu Michała dziękujemy.

13.  Polecamy tygodnik Przewodnik Katolicki .

14.  Serdecznie dziękuję za piątkowe posprzątanie kaplicy. Bóg zapłać za jedną ofiarę indywidualną na nasze cele budowlane. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na budowę 2764,50 – Bóg Zapłać. Darczyńcom dziękuje za ofiary na renowację Drogi Krzyżowej.

15.  Cały czas można zakupić naturalny sok jabłkowy w opakowaniach 3 litry za 14 zł i 5 litrów za 19 zł, a także naszą parafialną kawę w cenie 12 zł. W wielkim poście chcemy wspomóc także ubogich dlatego Caritas kolejny raz zaprasza do zakupu Świec – Paschalików, które mogą się stać jałmużną postną. Świeca duża kosztuje 12 zł a Mała 5 zł.

16.  W dniu 7 kwietnia odbędzie się w naszej wspólnocie akcja "Kilogram dla potrzebujących" już dziś prosimy o trwałe produkty żywnościowe, a także o produkty chemiczne.

17.  Dzisiejsze  ofiary składane przed kaplicą zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej przekazujemy na Misyjne Dzieła Pomocy Ad gentes.

18.  Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia i wypraszam wstawiennictwo ich Świętych Patronów, a wszystkim życzę udanego tygodnia. Niech Bóg Wam Błogosławi.

 

 

 

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com