MetroPagina

 Ogłoszenia parafialne - 8. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 8 . Niedziela Zwykła.

2. Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w tym dniu o  godz. 8.00, 17.00, 18.30. Wielki Post rozpoczyna czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Od środy popielcowej trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Ofiary zbierane w środę popielcową w całości przekazujemy na Hospicja naszej Diecezji.

3. Nabożeństwa w wielkim Poście:

- w piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. (dla dorosłych i dzieci).  Ofiary zbierane w piątki wielkiego postu są naszą jałmużną postną na cele charytatywne.

- Gorzkie Żale w Niedzielę o 17.30.  W tym roku kazania Pasyjne wygłosi ks. dr Mateusz Nowak – wiceoficiał Sądu Biskupiego w Bydgoszczy, a także posługujący w parafii Świętej Rodziny w Bydgoszczy.

4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w drugą niedzielę Wielkiego Postu (17 marca). W tym roku po drogach rekolekcyjnych poprowadzi nas ks. Marek Januchowski – wikariusz w parafii św. Łukasza Ew.w Bydgoszczy.

5. Przypominam, że jest zeszyt intencji na rok 2019.  W tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych.

6. Katechezy Przedmałżeńskie – pierwsze spotkanie w piątek 8 marca o godzinie 19.00 w kaplicy. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

7. Scholka zaprasza na próby w piątki o 17.15

8. Chór parafialny- 6 marca po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne chóru. Zapraszamy do współpracy.

9. Kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego odbędzie się 9 i 10 kwietnia br. w gmachu Kurii przy ul. ks. Malczewskiego 1 w godz. 16.00 do 19.00.

10. Szkoła Podstawowa nr 17 przy ul. Generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila” zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną.

11. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

12. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla Michałka, naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki. Za pomoc w imieniu Michała dziękujemy. Prosimy także o wsparcie Bartka – Naszego parafianina 1% podatku. Ulotki informujące o sytuacji Bartka znajdują się przy wyjściu z kaplicy.

13. Cały czas można zakupić naturalny sok jabłkowy w opakowaniach 3 litry za 14 zł i 5 litrów za 19 zł, a także naszą parafialną kawę w cenie 12 zł.

14. Polecamy tygodnik Przewodnik Katolicki

15. W naszej kaplicy znalazła swoje miejsce odrestaurowana Droga Krzyżowa. Wykonana jest techniką oleodruku, w ramach dębowych. Ufundowana została w 1934 roku dla parafii Żydowo koło Gniezna. Na niektórych stacjach znajdują się jeszcze nazwiska ofiarodawców, a także podpis ówczesnego proboszcza ks. Maksymiliana Scherwentke, który zginął w niemieckim obozie koncentracyjnym w Dachau.

16. Serdecznie dziękuję za piątkowe posprzątanie kaplicy. Bóg zapłać za jedną ofiarę indywidualną na nasze cele budowlane. Panu Edmundowi i Stanisławowi dziękuję za zamontowanie stacji drogi krzyżowej. Panu Waldkowi za ofiarowaną wiertarkę.

17. Za tydzień druga niedziela miesiąca – ofiary składane przed kaplicą przekazujemy na cele budowlane.

18. Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia i wypraszam wstawiennictwo ich Świętych Patronów, a wszystkim życzę udanego tygodnia. Niech Bóg Wam Błogosławi.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com