MetroPagina

 

Ogłoszenia

4. Niedziela Adwentu

 

1.     Dzisiaj jest 4. Niedziela Adwentu.

 

2.     W Wigilię Narodzenia Bożego Msza św. o godz. 9.00, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

 

3.     Pasterka w naszej kaplicy o godz. 22.00 oraz 24.00. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

 

 

4.     W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę – 8.00, 11.30, 18.00.

 

5.     W pierwsze Święto przypada XVI rocznica śmierci ks. Prałata Zygmunta Trybowskiego za zmarłego kapłana będziemy się modlić podczas Pasterki.

 

6.     Od 27 grudnia rozpoczniemy duszpasterskie nawiedzenie rodzin tzw. „Kolędę”. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie i znajduje się na stronie internetowej parafii. Od poniedziałku do piątku Kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00, w soboty od godz. 11.00, w niedzielę od godz. 13.30.  Msza św. w tygodniu jest odprawiana o 15, a w soboty i niedziele bez zmian.

 

7.     Przypominam, że jest zeszyt intencji na rok 2019.

 

8.     Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

 

9.     Schola zaprasza na próby w piątki o godz. 17.15.

 

10.  Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla Michałka, naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki. Za pomoc w imieniu Michała dziękujemy.

 

11.  W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, a także świece Caritas w cenie: duża 15 zł, mała 5 zł.

 

12.  Polecamy Przewodnik Katolicki.

 

13.  5 stycznia, o godz. 18.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. To jedno z wielu wydarzeń ewangelizacyjnych, które odbywać się będą w kilkunastu miastach Polski. Podczas tego koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach. Przedsięwzięcie odbywa się z udziałem gwiazd  estrady m.in.: Grażyny Łobaszewskiej, Bovska, Józefa Brody, Mate.O, Agnieszki Musiał, Kamila Bednarka, Dawida Kwiatkowskiego, Adama Krylik, Antonuny Krzysztoń, Yazeed Sakhnini, Dany Vynnytska, Yaron Cherniak. Bilety w cenie 80, 60 i 50 zł do nabycia w zakrystii. Dochód z koncertu przeznaczony jest na cele charytatywne.

 

14.  Dziękuję tym, którzy wzięli udział w Adwentowej Spowiedzi św.

 

15.  W przyszłą niedzielę 5 niedziela miesiąca, ofiary zbierane w całej diecezji, przeznaczone są na budujące się kościoły. Tego dnia kolekta przed kaplicą na spłatę wykończenia naszej kaplicy.

 

16.  Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie kaplicy odbywa się w piątki od godziny 8.00, gdyby ktoś z Państwa dysponował chwilą czasu to proszę o pomoc. Małżeństwom dziękuję za wspólną Ofiarę Mszy Św. w rocznicę Sakramentu Małżeństwa. Panu Tadeuszowi, Czesławowi i Pawłowi dziękuję za przywiezienie choinek, Panu Edmundowi dziękuję za ich ustawienie. Dziękuję także tym osobom, które poświeciły piątkowy wieczór na dekorację Naszej Kaplicy. Bóg zapłać za ofiary na cele charytatywne, które składaliście podczas rorat.

 

17.  Serdeczne podziękowanie kieruje do Tych osób, które w ubiegłą niedzielę przyczyniły się do organizacji parafialnego jarmarku świątecznego, dziękuję za trud pracy, za ofiarowane ozdoby, ciasto, pierniki, kawę, słodycze, sianko, grzańca itd., scholce za piękny występ. Za to, że tak wielu z Was odwiedziło nasz jarmark.

 

18.  Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia i wypraszam wstawiennictwo ich Świętych Patronów, a wszystkim życzę udanego tygodnia. Niech Bóg Wam Błogosławi.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com