MetroPagina

Ogłoszenia

2. Niedziela Adwentu

 

1.     Dzisiaj 2. Niedziela Adwentu,  przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie.

2.     Dzisiaj pragniemy się włączyć w ogólnopolską akację kilogram dla potrzebujących. Przed kaplicą młodzież będzie zbierała trwałe produkty spożywcze oraz chemiczne.

3.      Roraty - we wtorek, środę i piątek o godz. 18.00. Dzieci proszę o przygotowanie lampionów na czas adwentu. Ofiary zbierane podczas rorat przekazujemy na cele charytatywne.

4.     W dniu 16 grudnia w naszej parafii odbędzie się po raz pierwszy jarmark bożonarodzeniowy. Będzie można nabyć m.in. świece Caritas, opłatek, sianko na wigilijny stół, kawę św.Faustyny, jabłka, soki, ręcznie przygotowane stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, rękodzieła, jak również napić się kawy, herbaty, skosztować grzańca i domowego ciasta. Jarmark rozpocznie się po porannej mszy świętej ok. 8.45 i potrwa do godz. 14.00. Dochód z jarmarku zostanie przekazany na potrzeby naszej Parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy. 

Osoby, które chciałby pomóc w organizacji, zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 18.45 do salki parafialnej.

5.     Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii do przygotowania ozdób choinkowych, które będą sprzedawane na parafialnym jarmarku bożonarodzeniowym w dniu 16 grudnia. Przygotowane ozdoby proszę dostarczyć do kościoła do 13 grudnia.

6.      Po raz pierwszy w naszej parafii 16 grudnia o godz. 16.30 gościnnie wystąpi Tucholski Chór Gospel Ave. Zapraszamy na koncert, wstęp wolny. 

7.     Przypominam, że jest zeszyt intencji na rok 2019.

8.     Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

9.     Schola zaprasza na próby w piątki o godz. 17.15.

10.  15 grudnia o godzinie 5.00 wyruszamy na Jarmark Świąteczny w Berlinie. Osoby, które się zapisały bardzo proszę o podanie swoich danych potrzebnych do ubezpieczenia, a także o dokonywanie wpłat. Zbiórka przy Kaplicy o godz. 4:50.

11.  Już dzisiaj informuję, że spowiedź święta, przygotowującą nas do świąt Bożego Narodzenie jest zaplanowana 18 grudnia(wtorek) od godz. 17.00 do godz. 18.30.

12.  5 stycznia o godzinie 18.00 w hali łuczniczka, już po raz trzeci odbędzie się koncert pt. "Betlejem w Bydgoszczy". Od przyszłej niedzieli bilety do nabycia w zakrystii.

13.  Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla Michałka, naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki. Za pomoc w imieniu Michała dziękujemy,

14.  W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, a także świece caritas w cenie: duża 15 zł, mała 5 zł.

15.  Polecamy Przewodnik Katolicki.

16.  Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszam na spotkanie w środę 12 grudnia o godz. 18.45.

17.  Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie kaplicy odbywa się w piątki od godziny 8.00, gdyby ktoś z Państwa dysponował chwilą czasu to proszę o pomoc. Małżeństwom dziękuję za wspólną Ofiarę Mszy Św. w rocznicę Sakramentu Małżeństwa. Dziękuję Chorym i starszym za wsparcie wykończenia kaplicy, a także za jedną ofiarę indywidualną, którą wpłacono na parafialne konto.

18.  14 grudnia w Kalendarzu Liturgicznym wspominamy św. Jana od Krzyża, w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o ks. Biskupie Janie Tyrawie.

19.  Dzisiaj II niedziela miesiąca, ofiary składane przed kaplicą, przeznaczamy na uregulowanie zaległości za wykończenie zaplecza.

20.  Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia i wypraszam wstawiennictwo ich Świętych Patronów, a wszystkim życzę udanego tygodnia. Niech Bóg Wam Błogosławi.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com