MetroPagina

Ogłoszenia

1 Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj 1. Niedziela Adwentu, rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, który przeżywamy pod hasłem: " W mocy Bożego Ducha".

2. Roraty - we wtorek, środę i piątek o godz. 18.00. Dzieci proszę o przygotowanie lampionów na czas Adwentu. Ofiary zbierane podczas rorat przekazujemy na cele charytatywne.

3. W sobotę 8 grudnia przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Mszę święte w sobotę o godz. 9.00 i 18.00. Dla wielu osób, którym los nienarodzonych dzieci nie jest obojętny, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, stanowi okazję do podjęcia Duchowej Adopcji - modlitewnego towarzyszenia dziecku w łonie matki. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się ceremonia przyrzeczenia Duchowej Adopcji.

4.  Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 rozwiązanie  konkursu dla dzieci na najładniejszy, własnoręcznie przygotowany wieniec adwentowy.

5. W dniu 16 grudnia w naszej parafii odbędzie się poraz pierwszy jarmark bożonarodzeniowy. Będzie można nabyć m.in. świece Caritas, opłatek, sianko na wigilijny stół, kawę św.Faustyny, jabłka, soki, ręcznie przygotowane stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, rękodzieła, jak również napić się kawy, herbaty, skosztować grzańca i domowego ciasta. Jarmark rozpocznie się po porannej mszy świętej ok. godz. 8.45 i potrwa do godz.14.00. Dochód z jarmarku zostanie przekazany na potrzeby naszej Parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

6. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii do przygotowania ozdób choinkowych, które będą sprzedawane na parafialnym jarmarku bożonarodzeniowym w dniu 16 grudnia. Przygotowane ozdoby proszę dostarczyć do kościoła do 13 grudnia.

7.  Po raz pierwszy w naszej parafii 16 grudnia o godz. 16.30 gościnnie wystąpi Tucholski Chór Gospel Ave. Zapraszamy na koncert, wstęp wolny.

8. Parafia św. Mikołaja w Fordonie zaprasza do wspólnego przeżycia Uroczystości odpustowej – 6 grudnia o godz. 18.30.

9. Pierwszy czwartek miesiąca – modlitwa o powołania podczas Mszy św. o godz. 18.00.

10. Pierwszy piątek miesiąca – modlitwy wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź św. o godz. 17.15.

11. W tym tygodniu odwiedzę chorych i starszych z komunia świętą.

12. W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie.

13. Przypominam, że jest zeszyt intencji na rok 2019.

14. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

15. Schola zaprasza na próby w piątki o godz. 17.15.

16. 15 grudnia o godzinie 5.00 wyruszamy na Jarmark Świąteczny w Berlinie, osoby które się zapisały bardzo proszę o podanie swoich danych potrzebnych do ubezpieczenia, a także o dokonywanie wpłat.

17. Już dzisiaj informuję, że spowiedź świętą, przygotowującą nas do świąt Bożego Narodzenia jest zaplanowana 18 grudnia(wtorek) od godz. 17.00 do 18.30.

18. Wiatrakowy Klub Filmowy zaprasza na film „Mary’s Land. Ziemia Maryi”  w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego w najbliższy piątek 7 grudnia o godz. 18:00. Po projekcji filmu zapraszamy na spotkanie z naszym gościem specjalnym ks. Andrzejem Marmurowiczem. Cena biletu: tylko 10 zł. Bilety do nabycia w biurze „Wiatraka” oraz przed seansem.

19. 5 stycznia o godzinie 18.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”, już po raz trzeci odbędzie się koncert pt. "Betlejem w Bydgoszczy". Od przyszłej niedzieli bilety będzie można nabyć w zakrystii.

20. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla Michałka, naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki. Za pomoc w imieniu Michała dziękujemy.

21. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, a także świece caritas w cenie: duża 15 zł, mała 5 zł.

22. Polecamy Przewodnik Katolicki.

23. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie 4 grudnia po Mszy św.

24. W przyszłą niedzielę pragniemy się włączyć w ogólnopolska akację kilogram dla potrzebujących. Przed kaplicą młodzież będzie zbierała trwałe produkty spożywcze oraz chemiczne.

25. Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie kaplicy odbywa się w piątki od godziny 8.00, gdyby ktoś z Państwa dysponował chwilą czasu to proszę o pomoc. Małżeństwom dziękuję za wspólną Ofiarę Mszy Św. w rocznicę Sakramentu Małżeństwa. Dziękujemy tym, którzy wspomogli Akcję „Tytka Charytatywna”.

26. Za tydzień II niedziela miesiąca, ofiary składane przed kaplicą, przeznaczamy na uregulowanie zaległości za wykończenie zaplecza.

27. Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia i wypraszam wstawiennictwo ich Świętych Patronów, a wszystkim życzę udanego tygodnia. Niech Bóg Wam Błogosławi.

 

 

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com