MetroPagina

 

Ogłoszenia

 

31 Niedziela Zwykła

 

 

 

1. „W  Niedzielę, 4 i 11 listopada, po każdej Mszy św. , za dobrowolną ofiarą, będzie można nabyć przed Kaplicą ręcznie przygotowane kotyliony na Święto Niepodległości. Zachęcamy do nabycia kotylionu, by przez jego przypięcie w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości uczcić to Święto. Zebrane środki zostaną przeznaczone na potrzeby Parafii.”

 

 

2. 11 listopada zapraszamy dzieci do udziału w orszaku świętych i błogosławionych. Należy wybrać Polskiego Świętego lub Błogosławionego, przygotować strój i w przebraniu przyjść na Mszę św. Najładniejsze przebrania będą nagrodzone.

 

3. W pierwszych dniach listopada są wolne terminy intencji Mszalnych, w tych dniach Kościół szczególnie zachęca, aby pamiętać o zmarłych. Jest także zeszyt intencji na rok 2019. Na ławkach są wyłożone kartki do Wymienianek jednorazowych, które od 3 do 8 listopada w godzinach różańca, a także rocznych (odmawiane w Niedzielę o 7.30). Wymianianki składamy w zakrystii po Mszach św.

 

4. Odpust Zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących, będzie można uzyskać w dniach od 1 – 8 listopada, wypełniając określone warunki, tj.:

 

a) Wzbudzić intencję jego otrzymania.
b) Być w stanie łaski uświęcającej.
c) Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
d) Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
e) Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

 

Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

 

5. Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

 

6. Schola zaprasza na próby w piątki o godz. 17.00.

 

7. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla Michałka, naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki. Za pomoc w imieniu Michała dziękujemy

 

8. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć kalendarz – cegiełkę na rzecz Hospicjum dla dzieci. Tytuł Kalendarza "Smaki dzieciństwa...". Cena cegiełki 50 zł.

 

9. Polecamy Przewodnik Katolicki

 

10. Dzieło Biblijne zaprasza na spotkania Biblijne w Wyższym Seminarium Duchownym. Szczegóły na plakacie.

 

11. Serdecznie dziękujemy osobą, które wsparły akcję "Szafa". We wtorek , środę i czwartek zapraszamy osoby chętne do sortowania zebranych darów.

 

12. Dziękuję za posprzątanie kaplicy. Bóg Zapłać chorym i starszym za ofiarę na cele budowlane. Małżeństwom dziękuje za wspólną Ofiarę Mszy Św. w rocznicę Sakramentu Małżeństwa.

 

13. Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia i wypraszam wstawiennictwo ich Świętych Patronów, a wszystkim życzę udanego tygodnia. Niech Bóg Wam Błogosławi.

 

 

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;}

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com