MetroPagina

Ogłoszenia

30. Niedziela Zwykła

1.     Dzisiaj 30. Niedziela Zwykła.

2.      W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. jak w każdą niedzielę o 8.00, 11.30, 18.00.

3.     2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msza św. z procesją żałobną o godz. 18.00

4.     Nabożeństwa Różanćowe dla dorosłych od poniedziałku do środy o godzinie 18.30, dla dzieci we Wtorek o 17.00.

  1. W pierwszych dniach listopada są wolne terminy intencji Mszalnych. W tych dniach Kościół szczególnie zachęca, aby pamiętać o zmarłych. Jest także zeszyt intencji na rok 2019. Na ławkach są wyłożone kartki do Wymienianek  jednorazowych, które od 3 do 8 listopada w godzinach różańca,  a także rocznych (odmawiane w Niedzielę o 7.30). Wymianianki składamy w zakrystii po Mszach św.
  2. Odpust Zupełny (1 – 8 listopada) -Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

7.     I czwartek miesiąca – modlitwa o powołania podczas każdej Mszy Św.

8.     I piątek miesiąca – modlitwy wynagradzajace NSPJ za popełnione grzechy o godz. 18.00. Spowiedź św. o 17.15. Tego dnia odwiedzę chorych i starszych z Komunią Świetą.

9.     Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

10. Zakończyło sie w Naszej Wspólnocie  Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Dziękuje Tym, którzy zaprosili Matkę Bożą do swojej Rodziny.

11.  Schola zaprasza na próby w piątki o godz. 17.00.

12. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla Michałka, naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki. Za pomoc w imieniu Michała dziekujemy

13. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć kalendarz – cegiełkę na rzecz Hospicjum dla dzieci. Tytuł Kalendarza "Smaki dzieciństwa...". Cena cegiełki 50 zł.

14.  Polecamy Przewodnik Katolick

15. Dzieło Biblijne zaprasza na spotkania Biblijne w WSD . Szczegóły na plakacje.

16. Parafia Św. Łukasza Ew. zaprasza na Noc Świętych w Środę 31 października rozpoczęcie Mszą sw. o 18.00, a poźniej do godziny 22 modlitwa przy relikwiach świetych i błogosławionych Kościoła. Szczegóły na plakacie.

17. Parafia św. Mateusza Ap., zaprasza na Noc Świetych 31 pażdziernika. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.00. Szczegóły na plakacie.

18. W uroczystość Wszystkich Świetych Msza Św. z procesją żałobną na cm. przy ul. Wiślanej o godz. 12.00. Natomiast we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada  o godzinie 13.30.

19. Uprzejmie zapraszamy do udziału w akcji  "Szafa", której celem jest zbiórka odzieży jesienno-zimowej. Zachęcamy do przejrzenia swojej garderoby, będziemy wdzięczni za damskie i męskie kurtki, płaszcze, ciepłe swetry, marynarki oraz spodnie.  Zebraną odzież przekażemy osobom potrzebującym z ośrodków wsparcia.

20.  W miniona niedzielę zbierliśmy ofiary na Papieskie Dzieło Misyjne, zebraliśmy 445,50.

21. Dzisiaj przeżywamy 10 Dzień Solidarności z Kościołam Prześladowanym – "Pakistan przerwać milczenie". Ofiary skladane przed kaplicą przekazujemy na rzecz fundacji Pomoc Kosciołowi w Potrzebie.

22. Dziekuję za pospstrzątanie kaplicy. Bóg Zapłać za jedną ofiarę indywidualna na cele budowlane. Małżeństwom dziekuję za wspólną Ofiarę Mszy Św. w rocznicę Sakramentu Małżeństwa.

23.  Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia i wypraszam wstawiennictwo ich Świętych Patronów, a wszystkim życzę udanego tygodnia. Niech Bóg Wam Błogosławi.Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com